Reklama

Krótko trwała euforia z przywrócenia przez Eurolot w letniej siatce połączeń lotów z Jasionki do Rzymu. Rejsów nie będzie, podobnie jak i połączeń do Paryża.

Eurolot ogłosił, że od 1 kwietnia zawiesza wszystkie połączenia. Przewoźnik, którego większościowym udziałowcem jest Ministerstwo Skarbu Państwa, zobowiązał się, że do 31 marca włącznie wykona wszystkie zaplanowane rejsy.

„Pasażerowie, których rejsy nie zostaną zrealizowane po tym czasie, otrzymają 100-procentowy zwrot kosztów zakupionego biletu lub – w miarę możliwości – bezkosztową zmianę rezerwacji na przelot innym przewoźnikiem” – czytamy w oświadczeniu Eurolotu.

Przewoźnik w komunikacie zapowiedział, że będzie się indywidualnie kontaktował z pasażerami. Eurolot w oświadczeniu przeprosił swoich klientów za „niekomfortową sytuację” związaną z tym, że będą oni musieli zmienić swoje plany podróży.

„Zrobimy wszystko, aby cały proces zmian rezerwacji przebiegał szybko i sprawnie” – zapewnia Eurolot. Przewoźnik poinformował, że pasażerowie mogą dzwonić na numery 801 801 740 i +48 22 275 87 40, pod którymi dowiedzą się o szczegółach rezerwacji. Eurolot zapewnia pasażerów o „pełnym i profesjonalnym wsparciu”.

Dzisiaj (6 lutego) Eurolot wprowadził do swojej systemu rezerwacji tzw. stop booking. To oznacza, że pasażerowie nie będą mogli już kupować i rezerwować biletów po 31 marca br.

Eurolot oferował połączenia m.in. z Rzeszowa do Rzymu i Paryża. Rejsy uruchomił we wrześniu 2013 r. Pasażerowie mogli latać do stolicy Włoch i Francji dwa razy w tygodniu. W ub. r. Eurolot zawiesił w zimie połączenia do Rzymu. Niedawno zapowiadał, że w lecie wrócą do siatki połączeń.

– Eurolotem możecie polecieć na Wasze najlepsze… „rzymskie wakacje” – zachęcał przewoźnik.

Powodem likwidacji wszystkich połączeń Eurolotu są słabe wyniki ilości przewiezionych pasażerów. – Eurolot nie ma biznesowej racji bytu na polskim rynku – poinformował Adam Ambrozik, dyrektor departamentu restrukturyzacji i pomocy publicznej ministerstwa skarbu.

Eurolot w swojej flocie miał 11 Bombardierów Q400. Jeden z nich jest w trakcie oddawania leasingodawcy. Pozostałe 10 samolotów będzie latać do końca marca. Od 1 kwietnia zostaną włączone do floty Polskich Linii Lotniczych LOT.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama