Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Dwunasta edycja Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie odbędzie się w dniach 24-26 czerwca br. 

Organizatorem ESK jest miasto Rzeszów we współpracy z Narodowym Centrum Kultury oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program tegorocznego festiwalu nie jest jeszcze znany. Znana jest na razie data trzydniowego największego święta kulturalnego w stolicy Podkarpacia. ESK 2022 odbędzie się w dniach 24-26 czerwca (piątek-niedziela).

– Koncert Główny planowany jest w Parku Sybiraków w pierwszy dzień dzień festiwalu, klub festiwalowy, podobnie jak w poprzednich latach, przewidujemy na bulwarach – słyszymy w Estradzie Rzeszowskiej, która jest zaangażowana w organizację ESK.

Koncert Główny, który jest największą atrakcją ESK, w Parku Sybiraków odbędzie się już po raz drugi. W 2021 roku bawiło się na nim ponad 14 tys. osób. Poprzednie koncerty odbywały się na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej. Tegoroczny program ESK jest ustalany, w najbliższych dniach przewidziane są rozmowy Estrady Rzeszowskiej z NCK.

Podobnie jak w latach ubiegłych, podczas Koncertu Głównego wystąpią duety: polscy artyści z artystami z krajów Partnerstwa Wschodniego. Nie wiadomo, czy będzie zagraniczna gwiazda na finał koncertu. Ostatni taki koncert odbył się w 2018 roku, wtedy gwiazdą był brytyjski muzyk Fink. Nie jest też znane hasło przewodnie ESK 2022. 

Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie jest częścią projektu Wschód Kultury. Dwie inne jego odsłony odbywają się w Białymstoku (Inny Wymiar) i Lublinie (Inne Brzmienia).

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama