Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Już pod koniec sierpnia odbędzie się 10. edycja Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie. Sprawdź, w jakich wydarzeniach z kategorii film, teatr, performance warto wziąć udział w festiwalowy weekend.

ESK 2020 w Rzeszowie odbędzie się w dniach 28-30 sierpnia. Miłośnicy teatru nie mogą przegapić 30 sierpnia w Teatrze Maska rzeszowskiej premiery spektaklu „Alicja w Krainie Czarów” w reżyserii Gabriela Gietzky’ego. Spektakl oparty na powieści pod tym samym tytułem autorstwa Lewisa Carrolla ze względu na dwie płaszczyzny poprowadzenia prezentowanych wątków jest adresowany zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Oprócz znanej historii na widzów czeka, warta uwagi, strona wizualna spektaklu. Za scenografię, kostiumy i rekwizyty zadbała Marta Kodeniec, choreografię przygotował Szymon Michlewicz-Sowa, muzykę – Michał Zdrzałek, natomiast projekcje multimedialne – Tomasz Gawroński. 

Zdjęcie: Materiały prasowe

Interesującymi punktami programu tegorocznej edycji ESK są wydarzenia z kategorii performance, a w tym “Just Art & Chill Out – Sweet Dreams” (30 sierpnia) – instalacja gwarantująca uczestnikom relaks w niecodziennych okolicznościach. W klubie festiwalowym pojawią się wygodne siedziska oraz słuchawki zapewniające odcięcie się od świata zewnętrznego i ucieczkę w świat dźwięków natury lub dziecięcych baśni.

Zdjęcie: Materiały prasowe

Pasjonaci oryginalnych doznań kulturalnych nie mogą przegapić parady dziennej “Zmysły” (29 sierpnia, Rynek), pełnej surrealistycznych postaci ludzkich zmysłów oraz piosenek z różnych krajów świata, a także parady wieczornej “Słońce na wschodzie, na zachodzie. Sen o nocy letniej” (30 sierpnia), której głównymi bohaterami będą znacznych rozmiarów lampiony mitycznych postaci. Obie parady będzie koordynował A3Teatr.    

Moc atrakcji, nie tylko dla najmłodszych, szykuje Muzeum Dobranocek. W programie m.in. wystawa pt. “Latorośl” prezentująca Concept Art nowo powstającego filmu Bogny Sroki-Muchy, warsztaty ilustratorskie prowadzone przez autorkę wystawy, warsztaty animacji poklatkowej prowadzone przez Katarzynę Agopsowicz, pokazy filmowe, podczas których będzie można zobaczyć najbardziej znanych bohaterów dobranocek, czy projekcje animacji z Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA THE BEST OF O!PLA 2020.  

W tegorocznej edycji ESK po raz pierwszy odbędzie się Silent Cinema. Wieczorami klub festiwalowy będzie pełnił funkcję letniej sali kinowej, z leżakami i słuchawkami w roli głównej. 

Na wszystkie wydarzenia jubileuszowej edycji Europejskiego Stadionu Kultury wstęp będzie bezpłatny, z obowiązkiem rejestracji. Więcej informacji o ESK 2020 znajdziecie także TUTAJ i na stronie stadionkultury.pl. 

Pełny program Europejskiego Stadionu Kultury

Piątek (28 sierpnia) 

Rzeszowskie Etnograffiti – graffiti w wykonaniu grupy OUTLINEkilles –  plac pod Mostem Zamkowym 

10:00 – 18:00 – Pandomia – wystawa fotografii Przemysława Wiśniewskiego – Galeria Miejska Zespołu Szkół Plastycznych, ul. Dąbrowskiego 29 (wystawa czynna do końca września)

10:00 – 18:00 – Dyplomy 2020 – wystawa prac dyplomowych uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. P.Michałowskiego  w Rzeszowie – Galeria Miejska Zespołu Szkół Plastycznych, ul. Dąbrowskiego 29

10:00 – 18:00 – wystawa fotografii ze spektaklu „Alicja w Krainie Czarów” Teatru Lalek z Grodna (BL) – Teatr Maska,  ul. Mickiewicza 13

9:00 – 19:00 – wystawa „Latorośl” Bogny Sroki-Muchy oraz wystawa czasowa  – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13

9:00 – 19:00 – pokazy filmowe – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13

10:00 – 11:00 – warsztaty ilustratorskie – prowadzenie Bogna Sroka-Mucha – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13

11:00 – 12:00 – warsztaty animacji poklatkowej – prowadzenie Katarzyna Agopsowicz – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13

14:00 – 00:00 – Street Food Festiwal – klub festiwalowy, Bulwary

16:00 – 18:00 – Galeria Bezdomna w Nierzeczywistej – wieszanie prac, ul. Matejki 10

16:00 – 17:00 – Brave Kids – finał projektu –  klub festiwalowy, Bulwary

14:00 – 18:00 – Just Art & Chill Out – Sweet Dreams – instalacja interaktywna / strefa chilloutu dla dzieci i dorosłych – okolice klubu festiwalowego

16:00 – 18:00 – A3Teatr – warsztaty lampionów, które zostaną wykorzystane do parady „Słońce na Wschodzie, na Zachodzie Księżyc. Sen o nocy letniej.” – klub festiwalowy, Bulwary

17:00 – 18:45 – projekcje animacji z Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA THE BEST OF O!PLA 2020 – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13

20:00 – 23:00 – Koncert Główny – Hala Podpromie, ul. Podpromie 10

Krzysztof Cugowski z orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego

Ania Dąbrowska i Sirusho (Armenia)

Sorry Boys i Nino Katamadze (Gruzja)

Miuosh i GO A (Ukraina)

Nosowska i PVNCH (Ukraina)

23:00 – 01:00 – kino – klub festiwalowy, Bulwary

Sobota (29 sierpnia)

Rzeszowskie Etnograffiti – graffiti w wykonaniu grupy OUTLINEkilles – plac pod Mostem Zamkowym 

10:00 – 18:00 – Pandomia – wystawa fotografii Przemysława Wiśniewskiego – Galeria Miejska Zespołu Szkół Plastycznych, ul. Dąbrowskiego 29 (wystawa czynna do końca września)

10:00 – 18:00 – Dyplomy 2020 – wystawa prac dyplomowych uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. P.Michałowskiego  w Rzeszowie – Galeria Miejska Zespołu Szkół Plastycznych, ul. Dąbrowskiego 29

10:00 – 18:00 – wystawa lalek i kostiumów ze spektaklu „Alicja w Krainie Czarów” Teatru Lalek z Grodna (BL) – (foyer) Teatr Maska,  ul. Mickiewicza 13

10:00 – 19:00 – wystawa „Latorośl” Bogny Sroki-Muchy oraz wystawa czasowa  – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13

10:00 – 19:00 – pokazy filmowe – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13

10:00 – 12:00 – warsztaty „Zimowy Biały Słoń – o fotografii górskiej i podróżniczej”, prowadzący: Jacek Wnuk (obowiązują wcześniejsze zapisy)

12:00 – 15:30 – Galeria Bezdomna w Nierzeczywistej – montaż prac, ul. Matejki 10

12:00 – 00:30 – Street Food Festiwal – klub festiwalowy, Bulwary

13:00 – 14:00 – „Biały Słoń – Pop-Iwan w śniegu i lodzie” – wernisaż wystawy w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa (wystawa potrwa do 18 listopada), ul. 3 Maja 9

13:00 – 18:00 – Smyk Arena – warsztaty dla dzieci: kulkowy labirynt z materiałów recyklingowych,  pachnące lawendowe woreczki, szkło na wesoło, nietuzinkowa skała – klub festiwalowy, Bulwary

14:00 – 16:00 – warsztaty „Zimowy Biały Słoń – o fotografii górskiej i podróżniczej”, prowadzący: Jacek Wnuk (obowiązują wcześniejsze zapisy) – Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, ul. 3 Maja 9

15:00 – 16:00 – Mały Teatr Sensoryczny – projekt dla dzieci od 3 roku życia łączący w sobie elementy integracji sensorycznej, teatru oraz muzyki na żywo – klub festiwalowy, Bulwary

15:00 – 19:00 – warsztaty Etno-grafika – poznanie technik graficznych takich jak: linoryt, druk płaski z blachy offsetowej i przedruk (obowiązują zapisy)

15:00 – 19:00 – KrosCon – gry planszowe dla małych i dużych – klub festiwalowy, Bulwary

15:00 – 19:00 Just Art & Chill Out – Sweet Dreams – instalacja interaktywna / strefa chilloutu dla dzieci i dorosłych – okolice klubu festiwalowego

16:00 – 17:00 – parada teatralna “Zmysły” A3Teatr  – Rynek, ul. 3 Maja

16:00 – 17:00 – wernisaż wystawy prac Galerii Bezdomnej w Nierzeczywistej (wystawa potrwa do 12 września), ul. Matejki 10

16:00 – 20:00 – ART on the border – podwórka muzyczno-artystyczne – działania z udziałem edukatorów BWA w Krośnie – podwórko przy Synagodze Staromiejskiej i Starej Drukarni

17:00 – 18:45 – projekcje animacji z Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA THE BEST OF O!PLA 2020 – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13

19:00 – 22:30 – Koncert Baasch, Bokka, Karaś/Rogucki – klub festiwalowy, Bulwary

19:00 – 22:00 – Art Celebration: Zły – soundtruck do książki – Aga Zaryan, Robert Cichy, kapela z Targówka, raper Proceente, AC Band Michał Szkil – fortepian, Jakub Kozłowski – kontrabas, gitara basowa, Patryk Dobosz – perkusja, Tomasz Nowak – trąbka, Zbigniew Jakubek – syntezatory, Bartłomiej „Eskaubei” Skubisz – sample, głos; prowadzenie: Marcel Woźniak  – Sala Polska Hotelu Bristol, Rynek 20

19:30 – 20:30 – KRAKSA – spektakl Teatru O.de.la – dziedziniec I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego, ul. 3 Maja 15

20:00 – 21:00 – ART on the border – podwórka muzyczno-artystyczne  – koncert zespołu The Freeborn Brothers – podwórko przy Synagodze Staromiejskiej i Starej Drukarni

20:00 – 21:00 – Na Styku – zderzenie instrumentów dawnych z najnowszą technologią muzyczną – instalacja  – Galeria R_Z, ul. 3 Maja 16

23:00 – 01:00 – kino – klub festiwalowy, Bulwary

Niedziela (30 sierpnia)

Rzeszowskie Etnograffiti – graffiti w wykonaniu grupy OUTLINEkilles – plac pod Mostem Zamkowym

10:00 – 18:00 – Wystawa lalek i kostiumów ze spektaklu „Alicja w Krainie Czarów” Teatru Lalek z Grodna (BL) – Teatr Maska,  ul. Mickiewicza 13

10:00 – 19:00 – wystawa „Latorośl” Bogny Sroki-Muchy oraz wystawa czasowa  – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13

10:00 – 19:00 – pokazy filmowe – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13

9:00 – 23:00 – Bitwa o Wschód vol. 4 – warsztaty oraz bitwy break dance – Przystań na Lato, ul. Szopena 35A

10:00 – 18:00 – Galeria Bezdomna w Nierzeczywistej – wystawa prac (wystawa potrwa do 13 września), ul. Matejki 10

11:00 – 17:00 – „Biały Słoń – Pop-Iwan w śniegu i lodzie” – wystawa w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa (wystawa potrwa do 18 listopada)

12:00 – 20:00 – Na Styku – instalacja audiowizualna – koncert  – Galeria R_Z, ul. 3 Maja 16

12:00 – 22:00 – Street Food Festiwal – klub festiwalowy, Bulwary

12:00 – 13:00 – Dróżki i ścieżki muzycznej wycieczki – koncert edukacyjny dla dzieci –  Mobilna Filharmonia –  klub festiwalowy, Bulwary

14:00 – 17:00 – Etno Inspiracje – warsztaty dla dzieci „Zrób swój instrument”, warsztaty bębniarskie, „Ogród dźwięków”, warsztaty tworzenia lalek motanek – Studium Instrumentów Etnicznych – klub festiwalowy, Bulwary

14:00 – 18:00 – KrosCon – gry planszowe dla małych i dużych – klub festiwalowy, Bulwary

16:00 – 20:00 – Just Art & Chill Out – Sweet Dreams – instalacja interaktywna / strefa chilloutu dla dzieci i dorosłych – okolice klubu festiwalowego

16:30 – 17:30 – “Alicja w Krainie Czarów” – premiera spektaklu dla dzieci wg adaptacji Gabriela Gietzky`ego  – Teatr Maska, ul. Mickiewicza 13 (obowiązują bezpłatne zaproszenia)

17:00 – 18:45 – projekcje animacji z Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA THE BEST OF O!PLA 2020 – Muzeum Dobranocek, ul. Mickiewicza 13

17:30 – 18:30 – KRAKSA – spektakl Teatru O.de.la – dziedziniec I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego, ul. 3 Maja 15

18:00 – 19:00 – koncert edukacyjny / interaktywny dla dzieci – Studium Instrumentów Etnicznych – klub festiwalowy, Bulwary

20:00 – 21:00 – parada teatralna „Słońce na Wschodzie, na Zachodzie Księżyc. Sen o nocy letniej.” – A3Teatr, przejście z klubu festiwalowego na Al. Lubomirskich

21:00 – 22:30 – koncert zespołu DYM oraz Czarny Bez wraz z mappingiem autorstwa Dariusza Makaruka

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: