Zdjęcie: materiały organizatorów
Reklama

„Oblicza Noszenia” – pod takim hasłem w Rzeszowie będzie obchodzony Europejski Tydzień Noszenia Dzieci – od 8 do 14 maja.

Wydarzenia związane z Europejskim Tygodniem Noszenia Dzieci, pod patronatem prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, organizują Kinga Wojtas-Bończak i Alicja Jędras. Obie są dyplomowanymi doradczyniami noszenia dzieci w chustach.

– Noszenie dzieci w chustach i nosidłach pozwala zaspokoić dziecięcą potrzebę bycia blisko, jednocześnie umożliwiając rodzicowi bycie aktywnym. Nosić możemy już od pierwszych tygodni życia, co wspiera budowanie więzi z maluszkiem – mówi Alicja Jędras. 

– Wolne ręce, które zyskujemy, przydadzą się każdej mamie i każdemu tacie, szczególnie jeśli pod opieką mają również starsze dzieci – dodają organizatorki. 

Sezon wiosenno-letni to czas, kiedy chusty i nosidła przydają się także podczas wyjazdów i dłuższych wędrówek, w miejscach gdzie niekoniecznie można skorzystać z wózka – np. w lesie, czy w górach. 

Z okazji Europejskiego Tygodnia Noszenia Dzieci, Kinga Wojtas-Bończak i Alicja Jędras organizują piknik, darmową sesję zdjęciową z Anetą Konstanty, darmowe zajęcia dla rodziców z dziećmi oraz 5 spotkań na żywo z ciekawymi gośćmi na Instagramie.

Instagramowe spotkania będą się odbywały od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 na profilach: @mamajoga.ala.jedras, @doradcachustowyotuleni i @mama.cierpietnica. Pełny program spotkań znajdziecie na facebookowym wydarzeniu

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W środę, 10 maja, o 11:00 rozpoczną się darmowe jogo-tańce z dziećmi w chustach i nosidłach – w Domu Kultury przy ul. Podwisłocze 6. Nosidełka można bezpłatnie wypożyczyć, będą też modele dla dzieci, które jeszcze nie siedzą. W tej sprawie wcześniej napiszcie na @mamajoga.ala.jedras lub @doradcachustowyotuleni. 

– Podczas zajęć zadbamy o zdrową i bezpieczną pozycję Twojego dziecka oraz Twój kręgosłup – zachęcają organizatorki. 

Pierwsza część zajęć, to prosty, spokojny taniec z dziećmi w chustach/nosidłach, bazujący na krokach fitnessowych. Podczas drugiej części poznacie podstawy jogi nakierowane na uwolnienie napięć z ciał mam. Na miejscu będą maty, na które można odłożyć dzieci. 

Z kolei w sobotę, 13 maja, od godz. 9:00 do 13:00, na bulwarach (pomiędzy kładką dla pieszych a placem zabaw), odbędzie się piknik z darmową sesją zdjęciową. Podczas pikniku będzie można zadać pytania doradczyniom noszenia oraz przymierzyć nosidła. Dla starszych dzieci przewidziane animacje.

Na chustowo-nosidłowe minisesje zdjęciowe obowiązują zapisy: @anetakonstantyfoto

(pol)

Zdjęcie: materiały organizatorów

redakcja@rzeszow-news.pl

 
Reklama