Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Około 40 pracodawców zaprezentuje się z ofertami pracy na 15. Targach Pracy Work Expo. Kiedy? W dniach 17-18 września w hali Podpromie w Rzeszowie. 

Targi są adresowane także obywateli Ukrainy, którzy po wybuchu wojny osiedlili się na Podkarpaciu i szukają pracy. – Jest wśród nich wielu specjalistów różnych branż i na pewno będą mogli znaleźć interesujące propozycje na Work Expo – mówi Aurelia Wach z Międzynarodowych Targów Rzeszowskich, które są organizatorem targów Work Expo. 

Ponadto na targach będzie placówka dyplomatyczna UNHCR wspierająca uchodźców w odnalezieniu się na rynku pracy w Polsce.

Pracodawcy reprezentują szeroki przekrój branż: od budowlanej, przez lotniczą, motoryzacyjną, spożywczą, po programistyczną, m.in. Pratt & Whitney Poland, Borg Warner Rzeszów, Lot Aircraft Maintenance Service, EME AERO. Udział w targach zadeklarowała firma Poland-U.S. Operations, która szuka mechaników, pracowników magazynów itp. – do baz wojskowych USA i NATO w Polsce, zagranicą, a także w Jasionce k. Rzeszowa.

Wśród wystawców jest także Fundacja Optea, specjalizująca się w aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami, a także www.ipracujzdalnie.pl, oferująca pracę zdalną.

Na liście wystawców są także: Ward Personnel, Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie, iSOFT Grzegorz Lasek, PGNIG Technologie, OHP, RStechnology, Job Innovation, Mobus, Kruko, Makarony Polskie, Agnieszka Kowalska Business Training, OVB Biuro Konsultingowe „Allfinanz”, Żabka Polska, Skills Arena, Cadway Automotive, Solvera, Carrier Manufacturing Poland, Jobzone Norge AS, ZWSE Rzeszów, CWT Ecenter Polska, Synerte, RT&T, BorgWarner, UNIQUE People, Frank Westphal (Heiba).

Podczas Work Expo poszukiwani będą m.in. copywriter, programiści, pracownik help desk, pracownik ds. rekrutacji pracowników, pracownik administracyjny z językiem niemieckim – obsługa klienta, pracownik sklepu, konsultant ds. sprzedaży, księgowy/a z językiem angielskim, specjalista ds. administracji i logistyki, specjalista ds. jakości, pośrednik finansowy, pracownicy budowlani, automatyk, elektryk, handlowiec z językiem angielskim, kierownik projektu, konstruktor, monter, operator CNC, spawacz TIG, szlifierz, wirtualna asystentka/wirtualny asystent.

Ponadto dla obywateli Ukrainy oferty pracy przygotował również Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie. Poszukiwani są m.in.: fryzjerzy, kosmetyczki, stomatolodzy, kierowcy, pracownicy budowlani, operatorzy CNC, szwaczki, monterzy, handlowcy, itp.

Uczestnicy targów na stoiskach firm będą mogli porozmawiać z przedstawicielami firmy i zrobić pierwsze dobre wrażenie, wykazując się znajomością branży i wysoką kulturą osobistą. – Nagrodą może być zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne już w firmie – podkreśla Aurelia Wach.

XV Europejskie Targi Pracy Work Expo można zwiedzać w sobotę, 17 września, w godz. 10:00-18:00 oraz w niedzielę, 18 września, w godz. 10:00-17:00. Wstęp jest bezpłatny. Równolegle na Podpromiu odbywać się będą 26. Targi Budownictwa Expo Dom, które można zwiedzić w tych samych godzinach.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama