Zdjęcie: Pixabay

O około 13 mln zł będzie droższa budowa połączenia ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego  Rzeszowie.

Do ogłoszonego w lutym br. przetargu na wybór wykonawcy łącznika, zgłosiło się aż osiem firm. Najniższą ofertę złożyła Eurovia – 43,371 mln zł, najwyższą Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa – prawie 52,4 mln zł. 

Miasto nie powtarzało przetargu, mimo że w budżecie na inwestycję zapisano niewiele ponad 30 mln zł. Na ostatniej sesji Rady Miasta Rzeszowa radni, na wniosek prezydenta, zgodzili się zmienić Wieloletnią Prognozę Miasta. 

W efekcie tej decyzji, do budowy połączenia ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego dołożono kilkanaście milionów złotych, 26 kwietnia miasto na wykonawcę łącznika wybrało Eurovię. Teraz musi odczekać 10 dni, by decyzja o wyborze wykonawcy się uprawomocniła.

– Jeżeli nie będzie odwołania, to niedługo później podpiszemy umowę na budowę drogi – wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Droga będzie miała 1,4 km długości i szerokość 7 metrów. Po obu jej stronach powstaną chodniki o szerokości 2 metrów. Częścią inwestycji będzie budowa ścieżek rowerowych, oświetlenia, zatok autobusowych, przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej.

Ponadto przebudowane zostanie skrzyżowanie nowej drogi z al. Armii Krajowej na długości ok. 300 m i al. Krzyżanowskiego na długości ok. 60 m. Powstaną dwa nowe skrzyżowania – u zbiegu nowego łącznika z ul. Wieniawskiego i z ul. Powstańców Listopadowych.

Jak wcześniej zapowiadały władze Rzeszowa, dzięki nowej drodze mieszkańcy osiedla Słocina, a także Zalesia będą mieli komfortowe połączenie z centrum miasta. Z ruchu odciążona zostanie m.in. ul. Paderewskiego. 

Budowa łącznika ma potrwać do 2026 roku. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama