Zdjęcie: Straż Pożarna

950 osób, w tym 120 pracowników Politechniki Rzeszowskiej, zostało w czwartek rano ewakuowanych z trzech budynków uczelni. Rozszczelnił się gazociąg. 

Po godz. 8:30 strażacy interweniowali na terenie Politechniki Rzeszowskiej. –  Dostaliśmy zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu gazu na zewnątrz i wewnątrz budynku – informuje mł. bryg. Grzegorz Wójcicki, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. 

Na miejscu pracowało pięć zastępów straży pożarnej, policjanci, grupa chemiczna i pogotowie gazowe. Z budynków znajdujących się w kampusie politechniki oznaczonych literami „F”, „H”, „K” ewakuowano 950 osób, w tym 120 pracowników uczelni. Nikomu nic się nie stało. 

– Udało nam się znaleźć źródło ulatniania gazu. Okazało się, że rozszczelniło się łącze gazowe w jednym z budynków – wyjaśnia Grzegorz Wójcicki. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pracownicy pogotowia gazowego uszczelnili gazociąg. – Akcja dobiega końca, trwają jeszcze prace pomiarowe i przewietrzanie pomieszczeń – usłyszeliśmy o godz. 12:50 od rzeszowskich strażaków.  

– Prace naprawcze potrwają cztery dni. Na odcinku około 40 metrów zostaną wymienione rury – dodaje Jan Rybak, rzecznik Politechniki Rzeszowskiej. 

(jg, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama