Zdjęcie: Pan Mateusz / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Ok. 300 osób zostało w czwartek rano ewakuowanych z galerii handlowej Nowy Świat przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie. Na szczęście to były tylko ćwiczenia.

O ewakuacji galerii Nowy Świat poinformowali nas Czytelnicy Rzeszów News. Zarówno policjanci, jak i strażacy uspokajają, że to były jedynie ćwiczenia.

– Ćwiczenia zarządził właściciel obiektu. W jednym z pomieszczeń magazynowych galerii wybuchł pożar. Ok. 10:30 została zadymiona jedna z czujek, która uruchomiła alarm drugiego stopnia. Powoduje on natychmiastową ewakuację całego obiektu. Zarządcy takich budynków są zobowiązani do przeprowadzania tego typu ćwiczeń co dwa lata. Chodzi o to, by sprawdzić, czy wewnętrzne służby właściwie reagują na potencjalne zagrożenie – mówi Grzegorz Wójcicki, rzecznik rzeszowskiej straży pożarnej.

Na czas ćwiczeń z galerii Nowy Świat ewakuowano około 300 osób. Wśród nich byli pracownicy galerii oraz klienci. Sama galeria na kilkadziesiąt minut została zamknięta. Pracę wewnętrznych służb oceniali również zawodowi strażacy, którzy przy okazji ćwiczeń sprawdzili także galerię pod kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych, zainstalowanych w obiekcie urządzeń i właściwie oznaczonych wyjść ewakuacyjnych.

– Galeria Nowy Świat wróciła już do normalnego funkcjonowania – przekazał nam po 11:30 Grzegorz Wójcicki. W ćwiczeniach brało udział pięć zastępów straży pożarnej i ok. 20 strażaków.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: