Reklama

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie podpisała umowę o współpracy z Asseco Poland. Specjaliści z największej polskiej firmy informatycznej poprowadzą zajęcia na  kierunkach: inżynieria oprogramowania i analityk biznesowy, na które właśnie rozpoczęła się rekrutacja.

Zajęcia będą prowadzone przez praktyków z firmy Asseco i kadrę WSIiZ, którzy wspólnie opracowali program merytoryczny kierunków. Takie połączenie wiedzy i doświadczenia ma dać praktyczne przygotowanie w obszarach poszukiwanych na rynku pracy. W ramach umowy specjaliści Asseco przeprowadzą 112 godzin na kierunku analityk biznesu i 60 godzin na kierunku inżynieria oprogramowania. Część zajęć będzie odbywać się w trybie on-line.

Pracodawcy poszukują analityków biznesu

Obydwa kierunki bardzo mocno wpisują się w oczekiwania pracodawców, którzy poszukują kompetentnych  pracowników z konkretnymi kwalifikacjami w tych obszarach. Analityk biznesowy to bardzo rzadka propozycja polskich uczelni. WSIiZ realizuje ją wspólnie z Asseco z uwagi na brak wykwalifikowanych w tym obszarze specjalistów.

– W Polsce brakuje osób posiadających umiejętności i kompetencje w zakresie analizy biznesowej, szczególnie w projektach o międzynarodowym zasięgu. Rekrutacja odpowiednich kandydatów do pracy jest procesem długotrwałym i bardzo pracochłonnym. Wiedzę niezbędną w tym obszarze najlepiej uzyskać od praktyków. Specjaliści z Asseco posiadają bogate doświadczenie. Współpraca z WSIiZ to dla nas możliwość pozyskania do pracy osób, u których dostrzeżemy potencjał oraz chęć rozwoju w tym kierunku – mówi Bożena Rumak, dyrektor Działu Analiz w Departamencie Planowania i Rozwoju Produktów Asseco Poland, nadzorująca program studiów analityk biznesowy.

Nowoczesne techniki

Analityk biznesowy to studia, które dają wiedzę i umiejętności w 3 obszarach: rola i zadania analityka biznesowego, zarządzanie wymaganiami do systemów IT oraz wyznaczania celów i ich efektywnej realizacji. W ramach zajęć wykorzystywane będą nowoczesne narzędzia i oprogramowanie do modelowania procesów biznesowych.

Inżynieria oprogramowania  to studia dla osób z wykształceniem informatycznym, które będą miały możliwość zapoznania się ze środowiskami programistycznymi, organizacją pracy w grupie projektowej i nowoczesnymi technikami wytwarzania oprogramowania.

Teoria i praktyka w jednym

– Uczestnicząc w autoryzowanych szkoleniach z zakresu  programowania (Java SE 7 Fundamentals i Java SE 7 Programming) słuchacze zapoznają się z zagadnieniami związanymi z tworzeniem aplikacji przy wykorzystaniu nowoczesnych języków programowania. Zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu baz danych i zostaną przygotowani do uzyskania certyfikatu – podkreśla Marta Cisek-Babiarz, dyrektor Centrum Studiów Podyplomowych WSIiZ.

– Dzięki współpracy z Asseco, dajemy szansę słuchaczom studiów podyplomowych na zdobycie kwalifikacji bardzo poszukiwanych na rynku pracy  – dodaje Cisek-Babiarz CSP WSIiZ.

Asseco Poland to największa spółka informatyczna notowana na giełdzie i 6 producent oprogramowania w Europie. Buduje i wdraża kompleksowe systemy informatyczne dla wszystkich sektorów gospodarki,  m.in. dla: ZUS, PKO Bank Polski, MSW. Jest największym polskim pracodawcą w sektorze IT.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: