Zdjęcie: CBA
Reklama

Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury Centralnego Biuro Antykorupcyjnego biorą udział w akcji rozbicia grupy przestępczej, która zajmowała się fałszowaniem faktur VAT. 

W poniedziałek CBA poinformowało o zatrzymaniu 9 właścicieli firm ze Śląska działających w różnych branżach. Ma to związek ze śledztwem Prokuratury Okręgowej w Krakowie w sprawie działania zorganizowanej grupy, która wprowadzała do obrotu sfałszowane faktury VAT.

– Wstępne ustalenia wskazują, że wartość wprowadzonych do obrotu faktur przekracza 20 mln zł – poinformował Temistokles Brodowski z CBA. 

Jednocześnie funkcjonariusze CBA z delegatur w Rzeszowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Gdańsku i Warszawie zabezpieczają dokumentację finansowo-księgową w siedzibach 30 firm na terenie kilku województw, w tym śląskiego, małopolskiego, mazowieckiego i pomorskiego. 

– Jest to pierwsza realizacja CBA w tej sprawie, która ma rozwojowy charakter – twierdzi CBA. 

Zatrzymani przedsiębiorcy, po zakończeniu przeszukań, zostaną doprowadzeni do krakowskiej prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej. – Po wykonaniu tych czynności prokurator podejmie decyzje w przedmiocie środków zapobiegawczych – poinformowała Prokuratura Krajowa. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: