Reklama

Miłośników teatru przyciągnie forma. Amatorów spędzania czasu na wolnym powietrzu – miejsce, a ci, którzy, którzy lubią spędzać kreatywnie czas z rodziną – informacja o warsztatach  zdjęciowych i filmowych. W taki właśnie sposób zamierza pożegnać lato rzeszowska Akademia Aktorska „Artysta”.

W niedzielę (28 sierpnia) na bulwarach lato będzie można pożegnać teatralnie i filmowo dzięki Akademii Aktorskiej „Artysta”.

– Zanim zaczniemy nowy semestr szkolny i kolejny już cykl regularnych zajęć aktorskich w Akademii, jeszcze raz rozpalimy gorącą atmosferę lata i przedstawiamy barwne, energetyczne, rodzinne wydarzenie na otwartej scenie miejskiej Rzeszowa –  mówią o niedzielnym wydarzeniu organizatorzy.

W programie „Pożegnania lata z Akademią Aktorską Artysta” przewidziane są warsztaty zdjęciowe i filmowe od godz. 15:00.

– Do udziału w warsztatach zaproszeni są wszyscy, od najmłodszych po najstarszych, z Rzeszowa i okolic, każdy, kto chciałby zajrzeć za kulisy sławy i zmierzyć się z aktorskimi zadaniami przed obiektywem aparatu oraz kamerą – zapraszają  do udziału w warsztatach organizatorzy.

Dla uczestników szkolenia zostanie przygotowane również  mnóstwo kostiumów teatralnych, by wszyscy mogli przebrać się za swoją ulubioną postać sceniczną. A to wszystko po to, by owe przebieranki utrwalić później w postaci zdjęć i krótkich nagrań filmowych slow motion.

Efekty pracy będzie można zobaczyć na stronie akademia-artysta.pl, gdzie materiały będzie można bezpłatnie pobrać.

Kolejną atrakcją będzie terenowe studio radiowe, gdzie dziennikarze Radia Rzeszów będą uczyć, jak nagrać wprawki dykcyjne, prognozę pogody , czy serwis informacyjny. Uczestnicy warsztatów swoje nowe umiejętności będą mogli przetestować w prawdziwych radiowych warunkach, ponieważ do dyspozycji adeptów dziennikarstwa radiowego będzie udostępnione profesjonalne studio w plenerze. Nagrane dźwięki będzie można otrzymać drogą e-mailową.

Terenowe studio radiowe także rozpocznie się o 15:00.

Kulminacyjnym punktem „Pożegnania…” będzie „Fame”, czyli „Sława” – muzyczny spektakl  w wykonaniu ponad 100 aktorów – adeptów Akademii Aktorskiej Artysta oraz uczestników Wakacji Aktorskich 2016. Spektakl rozpocznie się o 18:00.

– „Fame” to historia młodych osób, które pełne pasji i miłości do wystąpień scenicznych, decydują się na edukację w szkole artystycznej. Obietnica sławy wydaje im się bardzo kusząca, ale w walce o sukces wygrywają tylko ci najbardziej wytrwali. To kultowy broadwayowski tytuł, wystawiany przez największe teatry na całym świecie, mający także swoje filmowe wersję – czytamy o spektaklu na stronie akademii.

Młodzi adepci sztuki aktorskiej nie pierwszy  raz wystawią musical na scenie, ponieważ „Fame” swoją premierę miała w czerwcu br. w teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Wówczas zagrano sześć spektakli w ciągu czterech dni, gromadząc na widowni w sumie ponad 1,5 tys. widzów.

Zarówno udział w warsztatach, jak i w spektaklu jest bezpłatny. „Pożegnanie lata z Akademią Aktorską Artysta odbędzie się na scenie nad Wisłokiem na bulwarach.

Rzeszów News jest patronem medialnym imprezy.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: