W piątek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Rzeszowa. Prezydent Tadeusz Ferenc chce ponownie przedstawić radnym argumenty za poszerzeniem granic miasta.

Na wtorkowej sesji radni głosowali nad uchwałą o poszerzeniu granic Rzeszowa o gminę Trzebownisko i Malawę z gminy Krasne. Zaopiniowali ją jednak negatywnie. Termin składania dokumentów do wojewody upływa 31 marca. W związku z tym prezydent Tadeusz Ferenc chce ponownie zwołać radę i przekonać radnych, by tym razem zaakceptowali jego propozycję, tym bardziej, że 85 proc. mieszkańców Rzeszowa jest za ponownym powiększeniem miasta.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Wtorkowa sesja była bardzo burzliwa, radni zajęli się odwoływaniem członków komisji, możliwe, że nie mieli czasu na wnikliwe przeanalizowanie naszych argumentów – wyjaśnia Marcin Stopa , sekretarz miasta. – Mamy nadzieję, że po ponownym, spokojnym przeanalizowaniu tematu zrozumieją, jak ważna dla miasta jest ta uchwała.

Uchwała Rady Miasta Rzeszowa oraz uchwały z gmin Trzebownisko i Krasne mają trafić do wojewody podkarpackiego, który na ich podstawie wystawi opinię na temat poszerzenia do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Reklama