Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Wspólne śpiewanie kolęd, robienie laurek dla babci i dziadka, a do tego mnóstwo dobrej zabawy. WiMBP w Rzeszowie udowadnia, że „Ferie z książką” mogą być też ciekawe.

Ferie zbliżają się wielkimi krokami, bo już 16 stycznia uczniowie z Podkarpacia, Lubelszczyzny, Śląska, województwa pomorskiego i łódzkiego odłożą na dwa tygodnie plecaki i książki w kąt, by cieszyć się wolnym czasem.

Jedni na te dwa tygodnie (16-29 stycznia) mają plany od dawana, ale ci, którzy jeszcze nie wiedzą, gdzie i jak spędzą ferie zawsze mogą skorzystać z propozycji Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. To właśnie tam odbędą się zimowe spotkania  pod hasłem „Ferie z książką”.

Program zapowiada się ciekawie, gdyż na uczniów czekają liczne konkursy literackie i plastyczne, quizy, turnieje, łamigłówki, gry stolikowe i towarzyskie, zabawy z książką, zgaduj-zgadule, układanie puzzli, głośne czytanie bajek.

Nie zabraknie  również wspólnego kolędowania i śpiewania pastorałek wraz z członkami Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Spotkanie odbędzie się 31 stycznia  o godz. 16.00 w Filii nr 9, przy ul. Czackiego 5. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć poezję członków RSTK oraz kolędy i pieśni w wykonaniu Grupy Wokalnej RSTK. Wstęp wolny.

W związku z tym, że w tym roku w czasie ferii zimowych świętujemy Dzień Babci i Dzień Dziadka młodzi czytelnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych „Laurka dla babci i dziadka”. Spotkanie odbędzie się 18 stycznia w godz. 15:30-16:30 w Filii nr 3, przy ul. Krzyżanowskiego 6. Wstęp wolny.

Z kolei dzieci w wieku 6-12 lat będą mogły wziąć udziału w konkursie czytelniczym na największą ilość przeczytanych książek – „Czytelnik stycznia”. Czas trwania konkursu: od 2 stycznia 2017 r. do 30 stycznia 2017 r. Wręczenie nagród odbędzie się 31 stycznia o godz. 13:00 w Filii nr 7, przy ul. Osmeckiego 51.

Pełny plan zajęć dla dzieci w czasie ferii zimowych możecie sprawdzić TUTAJ.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: