Reklama

,,Bezpieczne ferie 2014” rzeszowscy policjanci rozpoczęli od wzmożonych kontroli drogowych. Kontrolowani są kierowcy indywidualni oraz przewożący zorganizowane grupy.

Nad bezpieczeństwem wyjeżdżających na zimowy wypoczynek czuwać będą policjanci z wydziału ruchu drogowego. Reagować będą na przypadki przekroczenia prędkości, nieprawidłowego przewożenia dzieci, naruszania obowiązku używania pasów bezpieczeństwa. Sprawdzać będą stan techniczny pojazdów, a także zwracać uwagę na właściwy załadunek sprzętu narciarskiego oraz bagaży. Podczas kontroli kierujący będą poddawania badaniu stanu trzeźwości.

Wspólnie z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego, będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na zimowiska. Do 2 lutego zorganizowano stały punkt kontroli autokarów. W godzinach 6:00-8:00 policjanci kontrolować będą autokary na parkingu hali sportowej przy  ul. Podpromie 10.

Od godziny 9:00 do 12:00 policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego prowadzić będą kontrole autobusów oraz innych pojazdów przewożących dzieci i młodzież na parkingu kina Helios przy ul. Powstańców Warszawy.

Funkcjonariusze będą się również przyglądać miejscom zbiorowego wypoczynku dzieci i młodzieży pod kątem oznakowania oraz stanu urządzeń technicznych zabezpieczających przed wtargnięciem na jezdnię. Podczas ferii policjanci spotkają się z dziećmi wypoczywającymi na zimowiskach, omawiać będą zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Szczególnym nadzorem obejmą również miejsca występowania wzmożonego ruchu pojazdów.

W trakcie trwających ferii, również dzielnicowi w swoich rejonach zadbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Skontrolują miejsca ich zabaw, osiedlowe place, „dzikie lodowiska”. Odwiedzą zimowiska i miejsca zorganizowanego wypoczynku, gdzie spotkają się z ich uczestnikami i opiekunami. Przypomną zasady związane z bezpieczeństwem i występującymi zagrożeniami.

redakacja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.