Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Decoupage, kreatywna biżuteria, kolorowe domki z tektury – to tylko niektóre atrakcje, które czekają na dzieci podczas przerwy zimowej w Rzeszowie. W salonie Empik w Galerii Rzeszów między 16 a 27 stycznia odbędzie się seria warsztatów kreatywnych dla najmłodszych. Wstęp bezpłatny.

W poniedziałek na Podkarpaciu rozpoczynają się ferie zimowe i potrwają do 29 stycznia.

Wśród różnorodnych zajęć przygotowanych przez Empik każdy znajdzie coś dla siebie. Mali artyści będą mogli malować, wycinać, budować, kleić, filcować, rysować i rzeźbić. Dzieci stworzą własny kolorowe domki z tektury, pudełka na wspomnienia, kolorowy świecznik ze słoików czy wyjątkowe ramki na zdjęcia.

– Całość programu uzupełnią zgadywanki i rebusy. Wszystkie warsztaty będą prowadzone przez profesjonalnych animatorów – zapewnia Andrzej Sroka, przedstawiciel Empiku.

Można się też zapisać na warsztaty, dzwoniąc na numer: 603 118 638. Wszystkie warsztaty rozpoczynają się o godz. 10:00. 

Szczegółowy program warsztatów:

KREATYWNA BIŻUTERIA – poniedziałek (16 stycznia)

Piękne, kolorowe korale zrobi bez trudu każdy uczestnik warsztatów. Stworzyć je będzie można z makaronu i koralików. – Będą wspaniałą ozdobą i doskonałym prezentem – twierdzą organizatorzy warsztatów.

PTAKI Z ROLEK I TEKTURY – wtorek (17 stycznia)

W każdym domu znajdziemy wiele odpadów, które w łatwy sposób możemy wykorzystać do niezliczonej ilości prac plastycznych. Bo czy nie mamy rolek po papierze toaletowym, rolek po ręcznikach papierowych? Podczas warsztatów organizatorzy pokażą, w jaki sposób możecie wykonać ozdobne ptaki z rolek po papierze toaletowym i tektury.

DECOUPAGE – środa (18 stycznia)

Decoupage, to sztuka która polega na wywoływaniu złudzenia perfekcyjnego rysunku na powierzchni przedmiotów. – Podczas warsztatów zostaniecie mistrzami zdobienia. Pokażemy wam, w jaki sposób ozdobić szkatułki metodą decoupage – zapowiadają twórcy warsztatów.

RAMKI NA ZDJĘCIA – czwartek (19 stycznia)

Jeżeli narzekacie na brak ramek na zdjęcia lub chcecie, aby były one unikalne i wyjątkowe to organizatorzy pokażą wam, w jaki sposób wykonać je z papieru. Metoda jest bardzo prosta a ramki będą wyglądać efektownie.  

KOLOROWE ŚWIECZNIKI ZE SŁOIKÓW – piątek (20 stycznia)

Jeśli macie w domu puste słoiki i zastanawiacie się co możecie z nimi zrobić, koniecznie przyjdźcie na warsztaty. Organizatorzy podpowiedzą wam, w jaki sposób stworzyć oryginalne dodatki do domu. „Zwykły” słoik może prezentować się pięknie na stole w jadalni, parapecie kuchennym, czy na tarasie. 

DOMEK Z TEKTURY – poniedziałek (23 stycznia)

Duży, piękny, kreatywny, a do tego ekologiczny. Takie domki dla lalek, misi (i nie tylko) wykonacie w trakcie warsztatów. Będziecie mogli go ozdobić wewnątrz tapetami, skrawkami materiałów albo go pomalować.

DONICZKI NA DOMOWE KWIATY – wtorek (24 stycznia)

Plastikowe butelki nie muszą być zaśmiecającymi środowisko jednorazówkami. Na co je przerobić? Jak je wykorzystać? To tylko kwestia fantazji. Z plastikowych butelek możemy zrobić w zasadzie wszystko. Podczas warsztatów zostaną wykonane wyjątkowe doniczki, które będą ozdobą każdego domu.

PUDEŁKA NA WSPOMNIENIA – środa (25 stycznia)

Nie można ich kupić, bo nie są sprzedawane. Pudełka na wspomnienia są ręcznie przygotowywane. Zaprojektowane. Spersonalizowane. Nie ma dwóch podobnych do siebie pudełek na wspomnienia. Do każdego z nich będziecie mogli schować najważniejsze przedmioty związane z waszym życiem. 

PAMIĘTNIK Z ORYGINALNĄ OPRAWKĄ – czwartek (26 stycznia)

Pamiętnik pozwala nam uwiecznić najważniejsze chwile w życiu. Oczywiście, że możemy go kupić, ale organizatorzy warsztatów pokażą wam, w jaki sposób wykonać go własnoręcznie. Wasze pamiętniki będą oryginalne i wspaniałe. 

FILCOWY PIÓRNIK – piątek (27 stycznia)

Piórnik to niezbędny gadżet dla każdej dziewczyny i każdego chłopaka. Schowacie w nim swoje długopisy i mazaki. Ponadto jest bardzo zabawny i możecie go wciąż od nowa dekorować.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: