Wyprawa do baśniowej krainy, zagadki, kalambury i świat morskich głębin ‑ to tylko niektóre atrakcje, które czekają na dzieci podczas przerwy zimowej w Rzeszowie. W salonie Empik między 15 a 22 lutego odbędzie się seria warsztatów kreatywnych dla najmłodszych. Wstęp wolny.

Wśród różnorodnych zajęć przygotowanych przez Empik każdy znajdzie coś dla siebie. Mali artyści będą mogli malować, wycinać, budować, kleić, filcować, rysować i rzeźbić. Dzieci stworzą własny podwodny świat z plasteliny, namalują wymarzony zimowy krajobraz i przeniosą się w świat swoich ulubionych bajek na dobranoc.

Najmłodsi będą mieli również okazję napisać własne opowiadanie i stworzyć do niego prawdziwą okładkę i ilustracje.

Nie zabraknie zajęć rękodzielniczych, podczas których powstaną m.in. suknia Królowej Śniegu, wesołe bałwanki i przebrania karnawałowe. Całość programu uzupełnią zgadywanki i rebusy związane z zimą oraz zajęcia poświęcone pysznemu i zdrowemu jedzeniu.

Wszystkie warsztaty będą prowadzone przez profesjonalnych animatorów. Odbywać się one będą w salonie Empik w Galerii Rzeszów przy al. Piłsudskiego 44. Wszystkie warsztaty rozpoczynać się będą o godz. 10:00.

Szczegółowy program warsztatów

– 15 lutego – „Podwodny świat”. Uczestnicy stworzą trójwymiarową pracę plastyczną przedstawiającą wielobarwny i niezwykły świat kryjący się na dnie oceanu.

– 16 lutego – „Zimowe malowanki”. Przy użyciu rożnych rodzajów kredek, mazaków i migoczących dodatków dzieci narysują wymarzony, zimowy krajobraz.

– 17 lutego – „Świat baśnie”. Dzięki magicznemu pyłowi od skrzydlatej wróżki, podczas zajęć każde dziecko przeniesie się do świata ulubionych baśni i opowieści. Najmłodsi przypomną sobie ukochane historie czytane na dobranoc. Odbędą się także kalambury i zgadywanki.

– 18 lutego – „Jak zostać autorem”. Uczestnicy spróbują ułożyć wspólne opowiadanie oraz zaprojektować okładkę i ilustracje. Będzie można również porozmawiać o znanych i lubianych polskich autorach.

– 19 lutego – „Ubieramy panią zimę”. Najmłodsi, którzy wezmą udział w zajęciach, zaprojektują i „uszyją” za pomocą bibuły oraz kolorowego papieru nową suknie dla Królowej Śniegu.

– 22 lutego – „Mały smakosz”. Podczas zajęć uczestnicy porozmawiają o tym, co jeść, aby być silnym i zdrowym. Każdy „ugotuje” z plasteliny i papieru swoją ulubiona potrawę.

– 23 lutego – „Zimowe rebusy”. Warsztaty będą poświęcone zgadywankom, rebusom i kalamburom o tematyce zimowej.

– 24 lutego – „Kolorowe maski karnawałowe”. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się jak własnoręcznie zrobić proste i pomysłowe przebranie na karnawałową zabawę.

– 25 lutego – „Wesołe bałwanki”. Na zakończenie ferii uczestnicy warsztatów wspólnie zrobią białe i puchate bałwanki wykonane z materiałów, które bez trudu można znaleźć w swoich domach, np. waty, nitki i kawałka papieru.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama