Zdjęcie: Pixabay

Spektakle, warsztaty, wodny tor przeszkód, lodowisko i zabawy. Miasto przygotowało kilkadziesiąt propozycji dla tych, którzy podczas ferii zimowych nigdzie nie wyjadą.

– Dla każdego coś dobrego się znajdzie. Bawmy się wszyscy – zachęca Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Dwa dni przed rozpoczęciem ferii zimowych dla uczniów podkarpackich szkół, przedstawiciele rzeszowskich instytucji kultury i sportu, przedstawili programy przygotowanych zajęć. Dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Także dla babć i dziadków.

Piątek, 13 stycznia, to na Podkarpaciu ostatni dzień w szkole przed dwutygodniową przerwą. W Rzeszowie o śniegu na razie możemy tylko pomarzyć. – Ale jest sztuczne lodowisko – przypomina wiceprezydent Stachowska. 

W Parku Sybiraków na Baranówce. Otwarte 7 dni w tygodniu, od godz. 10:00 do 21:00. Bezpłatnie z lodowiska mogą korzystać uczniowie rzeszowskich szkół od poniedziałku do piątku, od 10:00 do 12:00.  

Na początek

Rzeszowskie Piwnice zapraszają już w piątek (13 stycznia), wtedy też będą świętować pierwsze urodziny. W programie m.in ścieżka zwiedzania z niespodziankami. To na początek. – Bezpłatne warsztaty muzyczne – Pakoslavixa, flash mob Pakodance na Skwerze Kultury i darmowy koncert PsychoMatt&Woda – dodaje Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej.

W kolejnych dniach, w Piwnicach odbędą się warsztaty graficzne, ceramiczne, fotograficzne i gry na witrualnych instrumentach. Z kolei w budynku Estrady Rzeszowskiej warsztaty medytacji, origami, będzie też wystawa przygotowana wspólnie ze schroniskiem dla zwierząt „Kundelek” połączona ze zbiórką karmy. Można również przyjść i pograć w planszówki.

Wodny tor przeszkód

– Takiej atrakcji u nas jeszcze nie było – gwarantuje Adrian Rudawski, dyrektor Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. I zapowiada, że na pływalni przy ul. ks. Jałowego zostanie rozstawiony wodny tor przeszkód. Ale uwaga, będzie tylko w pierwszym tygodniu ferii, za to w cenie biletu wstępu na basen.

Oprócz tego, w hali sportowej przy ul. Pułaskiego, odbędzie się  trening otwarty z klubem bokserskim Wisłok oraz siatkarski z Asseco Resovią. Natomiast na pływalni przy ul. Matuszczaka, pod okiem instruktorów, będzie można poskakać ze skoczni do wody. 

Zajęcia twórcze nie tylko dla dzieci

Rzeszowski Dom Kultury przygotował półkolonie dla dzieci w 11 filiach na terenie całego miasta. – Będzie kreatywnie, atrakcyjnie i bezpiecznie – zapewnia Marzena Styga – Durak, dyrektor Rzeszowskiego Domu Kultury.

Każda filia ma swój program: zajęcia twórcze, warsztaty rzeźbienia, malowania, będzie nauka capoeiry, karate, wyjścia do kina, teatru i sal zabaw. Dla nieco starszych mieszkańców potańcówki, aerobik, joga i ćwiczenia na siłowni. A dla twórców muzyki otwarte jest studio nagrań w filii na osiedlu Słocina. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Muzeum, teatr, biblioteka…

Bolek i Lolek, czyli najsłynniejsze postacie animacji z Bielska-Białej, mają już 60. lat. – Ale się nie starzeją – dodaje Katarzyna Lubas, dyrektor Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, które zaplanowano ferie z bohaterami kreskówek.

Gotowe są już dotykowe repliki postaci z bajek, skrzynie skarbów, czy plansze z cieniami. Będzie też wystawa prezentująca twórczość Teresy Puchowskiej-Sturlis, reżyserki związanej ze studiem Semafor.

 – Gramy nie mało i różnorodnie – deklaruje z kolei Anna Kulpa z Teatru Maska, który wystawi cztery spektakle. Musical – „Księżycowe opowieści“., klasyczną bajkę – „Czterej muzykanci z Bremy”, spektakl interaktywny dla najnajów (czyli najmłodszych dzieci) i „Arszenik” – czarną komedią dla widzów dorosłych. 

Z kolei Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna proponuje spotkania literacko-plastyczne, zajęcia rękodzielnicze oraz popularyzujące naukę. – Ferie to także okazja, żeby się czegoś nowego dowiedzieć – uważa Bożena Janda, dyrektor WiMBP w Rzeszowie.

Przyjedzie więc mobilne laboratorium, zajęcia będą o drukarkach 3D, mikrokontrolerach i sztucznej inteligencji. Nie zabraknie również spotkań międzypokoleniowych z okazji przypadającego w czasie ferii Dnia Babci i Dziadka. 

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, na wybrane obowiązują zapisy, szczegóły są na stronie www.wimbp.rzeszow.pl.

Warsztaty plastyczne dla dziadków i ich wnuków przygotowało również Biuro Wystaw Artystycznych. A Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa pokaże najlepsze albumy i książki fotograficzne.

Szczegóły wydarzeń miasto będzie publikować na swoich profilach facebookowych i na stronach organizatorów atrakcji. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama