Zdjęcie: Policja.pl

Od 16 do 27 stycznia na parkingu przy rzeszowskiej hali Podpromie będzie stały punkt kontroli autokarów. 

Policjanci wspólnie z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki i zimowiska. Punkt działać będzie w dni robocze – od poniedziałku do piątku, od godz. 6:00 do 9:00. 

W innych godzinach oraz w soboty i niedziele kontrole będą prowadzone doraźnie, po ustaleniu szczegółów z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie pod numerem telefonu: 17 858 33 12. Policjanci proszą o zgłaszanie takich przypadków z wyprzedzeniem

Funkcjonariusze sprawdzą trzeźwość i czas pracy kierowców, stan techniczny i wyposażenie pojazdu, właściwy załadunek bagażu. Zwrócą kierowcom uwagę na odpowiednie miejsca postoju w czasie jazdy, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Kontroli można dokonać przed podstawieniem autokaru i zabraniem pasażerów. Fakt przeprowadzonej kontroli potwierdzony zostanie protokołem kontroli, którego kopią będzie dysponował kierowca – poinformował podinsp. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń, policjanci apelują również, aby w godzinach, w których czynny będzie punkt, właśnie tam przeprowadzać niezbędne kontrole. Ferie zimowe na Podkarpaciu rozpoczynają się 16 stycznia i potrwają do 29 stycznia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama