Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Na Podkarpaciu z bonu turystycznego można skorzystać w 1361 miejscach. Do wykorzystania jest ponad 231 tysięcy bonów. 

Na Podkarpaciu z ponad 231 tysięcy bonów, dotychczas aktywowano 173  tys., a całkowicie wykorzystano 72,5 tys. Nadal 58 tys. bonów nie aktywowano (na łączną kwotę ok. 42 mln zł). Bon jest ważny do końca września br. Można z niego skorzystać nie tylko w ferie czy wakacje, ale również przez cały rok w podmiotach turystycznych na terenie całego kraju.

– Dotychczas bonami zrealizowaliśmy płatności na 104 mln zł. Bon na Podkarpaciu można wykorzystać w 1361 miejscach, a w całym kraju w ponad 30 tys. – wyjaśnia Wojciech Dyląg, rzecznik ZUS w województwie podkarpackim.

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla rodzin, a także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku COVID-19. Bon przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek „Rodzina 500 plus”. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł.

Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł. Aby otrzymać drugi, należy złożyć oświadczenie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Bon przyznawany jest w formie elektronicznej. Trzeba go aktywować. Można to zrobić w dowolnym momencie. Warto jednak nie odkładać tego na ostatnią chwilę.

Bon ma unikalny 16-cyfrowy numer i jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po zalogowaniu na PUE ZUS wybieramy zakładkę – Ogólny, a następnie w menu bocznym – Polski Bon Turystyczny. Aby aktywować bon, należy podać swój aktualny adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Bonu nie można wymienić na gotówkę. 

Bonem zapłacimy za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce. Aktualna lista podmiotów, w których można skorzystać z bonu, jest na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel.

Bonem można zapłacić do 30 września 2022 r. Jeśli do tego dnia zapłacimy za usługę za pomocą bonu, możemy z niej skorzystać po tym terminie. Więcej informacji na temat bonu oraz instrukcję, jak go aktywować i używać, znaleźć można na stronie ZUS. Można także dzwonić na infolinię: 22 11 22 111.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama