Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Samuraje, kimona, gejsze, manga, anime, kendo, fandom – to jedne z wielu elementów, które kojarzą się z Krajem Kwitnącej Wiśni. Bliżej poznamy je podczas czwartego Podkarpackiego Festiwalu Kultury Japońskiej „Lotus”, który we wrześniu odbędzie się w Rzeszowie.

Jesienią w Rzeszowie odbędzie się już czwarty raz Podkarpacki Festiwal Kultury Japońskiej „Lotus”. Niezmiennie współorganizatorami jest młodzież ze stowarzyszenia „Kris”. Celem projektu jest namówienie do udziału we wspólnym poznawaniu Kraju Kwitnącej Wiśni zarówno osoby znające temat jak i te, które nie miały z nim jeszcze styczności.

Tegoroczna edycja Festiwalu „Lotus” odbędzie się  dniach 23-24 września w budynku III Liceum Ogólnokształcącego (ul. Szopena 11). W programie znajdziemy prelekcje, panele dyskusyjne, warsztaty, pokazy, konkursy i turnieje. 

Festiwal będzie obejmować kulturę i historię Japonii (samuraje, kimona, gejsze, katany, instrumenty historyczne, zwyczaje, wierzenia), a także popkulturę młodzieżową (manga, anime, j-rock, cosplay, larp, kendo, fandom, gry arcade), czasami w ciekawy sposób przeplatając je między sobą.

– Mieszkańcy tego egzotycznego lądu bardzo różnią się od nas, Polaków – zwyczajami, ubiorem, jedzeniem, kulturą, dlatego zapraszamy osoby w każdym wieku, które chcą się dowiedzieć  więcej na temat kultury Kraju Kwitnącej Wiśni – zachęca  Krzysztof Kozdraś, współorganizator Festiwalu.

Pierwsze edycja imprezy w japońskim klimacie odbyła się  w dniach 19-20 grudnia 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: