Jeden z najstarszych festiwali podróżniczych w Polsce ponownie zawita do Rzeszowa. Na Podkarpackim Kalejdoskopie Podróżniczym wystąpią znani globtroterzy, w tym Rafał Sonik i Oswald Rodrigo Pereira. 16. edycja imprezy potrawa od 29 listopada do 1 grudnia w G2A Arena.
Lista zaproszonych gości robi naprawdę wrażenie. Swoimi doświadczeniami podzielą się między innymi Piotr Krzyżowski, Rafał Sonik, Jakub Rybicki, Ewa Wilczyńska-Saj, Tomasz Gorazdowski, Zofia Samsel i Jakub Tolak. Wspólną prelekcję wygłoszą Oswald Rodrigo Pereira i Bartek Ziemski. Organizatorzy zapowiadają kolejne nazwiska w pełnym programie wydarzenia.


Akademia dla młodych odkrywców
Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych miłośnikach podróży. W ramach Akademii Młodych Odkrywców odbędą się bezpłatne spotkania dla uczniów podkarpackich szkół. Prelekcje poprowadzą Ewa Wilczyńska-Saj, Piotr Pogon i Jakub Rybicki. Na wydarzenie przygotowano 1600 miejsc, a zapisy już trwają.
Liczne atrakcje
Trzydniowy festiwal zaoferuje uczestnikom nie tylko spotkania z podróżnikami. Organizatorzy przygotowali warsztaty tematyczne, strefę expo oraz pokazy zdjęć i filmów z najdalszych zakątków świata.
Głównym partnerem wydarzenia jest Miasto Gmina Rzeszów. Status Złotych Partnerów otrzymali PKO Bank Polski, Ambasada Hiszpanii w Polsce, Gran Canaria i Galicja. Do grona partnerów dołączyli również Województwo Podkarpackie, Turkish Airlines, Małopolska i G2A Arena.
16. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy – Festiwal Kultur Świata zostało
dofinansowane z budżetów Gminy Miasta Rzeszów i Województwa Podkarpackiego
Bilety na festiwal można kupić na stronie www.kalejdoskoppodrozniczy.pl.
(Red.)
Roboty opanują G2A Arenę! Już 500 zawodników szykuje się do walki




![Gigantyczny pożar 250 bel słomy. Poszły z dymem mimo wielogodzinnej walki strażaków [ZDJĘCIA] pożar słoma baloty](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/Raclawowka-pozar-balotow-slomy-07-1-218x150.jpg)

![Koniec poszukiwań na Jeziorze Solińskim. Ciało 45-latka było na głębokości ponad 50 metrów [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/solina-poszukiwania-ciala-wopr-3-218x150.jpg)
![Pożar byłych zakładów mięsnych w Hermanowej. Interweniowali strażacy z Rzeszowa [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/pozar-hermanowa-zaklady-miesne0-218x150.jpg)
![Pożar domu pod Rzeszowem, właściciel doznał poparzeń. Czy winna była fotowoltaika? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/pozar-kakolowka-218x150.jpg)










![Pekao Rzeszów Bike Festival 2026. Najlepsi stanęli na podium [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/IMG_8221-218x150.jpg)
![35. Rajd Rzeszowski 2026. Wielkie ściganie wraca na Podkarpacie. Znamy trasę i program [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/Rajd-Rzeszowski-2025-fotMaciejNiechwiadowicz0-218x150.jpg)





















![Szybciej do Jasionki i Rzeszowa. Pierwszy fragment rozbudowanej S19 gotowy [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/s19-sokolow-jasionka-2kilometry4-218x150.jpg)



