Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

„Miasto Poezji” to festiwal organizowany od 2008 roku przez Bramę Grodzką „Teatr NN” z Lublina. Tym razem do współpracy zaproszono Rzeszów, w którym finał akcji odbędzie się w dniach od 19 do 23 maja br.

Mieszkania poezji, akcje poetyckie w parku oraz konkurs literacki to  otwarte wydarzenia czekają na każdego pasjonata poezji z Rzeszowa. Koordynatorem projektu na terenie Rzeszowa są Estrada Rzeszowska w ramach działania Rzeszowskiego Inkubatora Kultury przy wsparciu merytorycznym Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Tak jak w poprzednich sześciu edycjach, w  ramach tego wydarzenia odbędzie się szereg inicjatyw angażujących mieszkańców i przestrzeń miasta. Harmonogram tegorocznej edycji jest już dostępny na stronie teatrnn.pl/miastopoezji.

Sztandarowym wydarzeniem poetyckim „Miasta” są Mieszkania Poezji. – Zapraszamy do udziału w programie przygotowanym przez Rzeszowski Inkubator Kultury i jego  partnerów. Szczegóły dotyczące tej inicjatywy znajdują się na stronie inkubatorkultury.eu – informuje – informuje Ewelina Jurasz z Rzeszowskiego Inkubatora Kultury.

Co to są Mieszkania Poezji? Osoby prywatne, interesujące się poezją zapraszają do swoich przestrzeni mieszkalnych znajomych, entuzjastów podobnych do nich. Podczas takich spotkań, odbywających się w trakcie trwania festiwalu odczytywane są dzieła,  prowadzone dyskusje czy luźne rozmowy. Formuła, długość trwania spotkania zależą od goszczących.

Zgłoszenia swoich pomysłów oraz wszystkie pytania  można przesyłać do 13 kwietnia na adres: kontakt@inkubatorkultury.eu.  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorzy mieszkań poezji nie otrzymują wynagrodzeń.

Istotnym punktem festiwalu jest Podkarpacki Konkurs Literacki dla studentów pod tytułem „Po pierwsze – wiersze”. Organizatorzy zachęcają do przesłania do 10 maja maksymalnie dwóch wierszy opatrzonych pseudonimem, na adres Estrada Rzeszowska, ul. Jagiellońska 24, 35-025 Rzeszów, z dopiskiem „Po pierwsze – wiersze”. Szczegóły są dostępne w regulaminie na stronie inkubatorkultury.eu.

Wiersze zostaną ocenione przez profesjonalne jury. Laureaci otrzymają m.in. nagrody książkowe z autografami, natomiast ich prace wezmą udział w wystawie zrealizowanej w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 23 maja, tj. w dniu zakończenia festiwalu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.