W czerwcu w ramach Europejskiego Festiwalu Kultury w Rzeszowie po raz piąty miał się odbyć festiwal muzyki elektronicznej NoBorder. Niestety, miasto odmówiło organizatorom dotacji i impreza się nie odbędzie.

Festiwal od czterech lat organizowany był przez Aleksandra Rusina oraz Łukasza „Osę” Osowicza. Festiwal przyciągał tysiące fanów, a gwarancją dobrej muzyki była plejada gwiazd. Podczas dotychczasowych edycji na NoBorderowych scenach mogliśmy usłyszeć m.in.: Igor Boxx, Rebeka, Kamp!, Chmara Winter, Pati Yang, AXMusique, Rubber Dots, Pvre Gold, Eltron John, Catz’n’Dogz, Featurecast, Stanton Warriors, Gooral, The Phantom, Novika & Beats Friendly czy Daniel Drumzi.

Organizacja festiwalu kosztowała około 150 tysięcy złotych.

W tym roku NoBorder się jednak nie będzie, o czym organizatorzy poinformowali na swoim Facebooku.

„Drodzy, z uwagi na brak dotacji, jesteśmy zmuszeni zawiesić organizację tegorocznej edycji Festiwalu. Nasz wniosek nie przeszedł weryfikacji komisji konkursowej Estrady Rzeszowskiej i Urzędu Miasta. Bez ich pomocy nie jesteśmy w stanie zorganizować darmowej imprezy na wysokim poziomie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Mamy nadzieję, że dotychczasowymi edycjami udowodniliśmy, że w Rzeszowie można zorganizować imprezę, na którą warto wybrać się z drugiego końca Polski, czy przylecieć z dalekiej emigracji Włożyliśmy mnóstwo energii w ten projekt, była krew, pot i łzy ale też ogromna satysfakcja. Wasze uśmiechy i wdzięczność sprawiały, że wszelkie trudy przestawały mieć znaczenie.

Dziękujemy Wam za 4 lata dobrej zabawy, dziękujemy artystom z którymi mogliśmy się spotkać! Dziękujemy Narodowemu Centrum Kultury, Miastu i Sponsorom za dotychczasowe wsparcie. Dołożymy wszelkich starań by spotkać się w roku 2015. Harder, better, stronger, faster…”

Miasto odmowę dofinansowania festiwalu uzasadniło niepełnym wnioskiem o dotację.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama