Ponad osiemset osób zgłosiło już chęć swojego uczestnictwa w Festiwalu Przedsiębiorczości BOSS organizowanego na Uniwersytecie Rzeszowskim. Spotkania są otwarte dla wszystkich.

[Not a valid template]

 

Studenckie Forum Business Centre Club (SFBCC) przy UR organizuje w tym roku jedenastą edycję ogólnopolskiego Festiwalu BOSS – Rozwój, Kariera, Sukces. Projekt jest skierowany do osób młodych, a w szczególności studentów. Festiwal obejmuje całotygodniowy cykl konferencji, debat, paneli dyskusyjnych, szkoleń i warsztatów.

– Festiwal BOSS, czyli uczymy Bardzo Odpowiedzialnego Startu w Samodzielność, kierowany jest do wszystkich, nie tylko do młodzieży – mówił prof. UR Wojciech Walat, prorektor ds. studenckich i kształcenia UR. – Chcemy, aby jak największa liczba osób zdobyła kwalifikacje, które pomogą się im odnaleźć na rynku pracy.

Gościem honorowym imprezy był prezes SFBCC Sławomir Olejnik, który zaznaczał, że na wielu polskich uczelniach wciąż brakuje kontaktu z przedstawicielami biznesu, informacji o aktualnym zapotrzebowaniu rynku pracy, wsparcia w planowaniu własnej ścieżki kariery.

– Dodatkowo brakuje umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów, edukacji w zakresie umiejętności interpersonalnych, przekazywania zasad kultury oraz funkcjonowania w pracy i biznesie, wiedzy i wsparcia w zakresie zakładania i prowadzenia własnej firmy, informacji o możliwościach komercjalizacji własnych pomysłów oraz finansowania start-up’ów – mówił Olejnik. – Nasza inicjatywa ma wspierać te działania m.in. rozwijać kreatywne myślenie i proaktywne podejście.

W promowanie Festiwalu Przedsiębiorczości oraz tworzenie mostu pomiędzy uczelniami i biznesem włączyły się firmy z BCC Loży Rzeszowskiej. Głównym promotorem Festiwalu i doradcą dla studentów jest Czesław Kolisz, prezes Ankol oraz Lesław Wojtas, prezes PBS Bank, wiceprezes BCC.

Podczas Festiwalu, firmy członkowskie BCC Loży Rzeszowskiej będą prowadziły spotkania ze studentami przekazując im wiedzę, jak rozpocząć biznes od podstaw i prowadzić go z sukcesem przez wiele lat.

– Dzięki Festiwalowi BOSS tworzymy platformę dyskusji pomiędzy społecznością akademicką i biznesem, pokazujemy tendencje rozwoju i zapotrzebowanie gospodarki, promujemy i wspieramy rozwój młodych firm, a także rozwijamy umiejętności ułatwiające komunikację, współpracę i budowanie relacji – dodała Paulina Zwierzyńska, przewodnicząca regionu Rzeszów SFBCC.

Plan festiwalu

Coaching&Rozwój (18.03) – tu zostanie położony nacisk na pracę z człowiekiem nad jego rozwojem kompetencyjnym i osobistym, poszerzanie wiedzy oraz ciągłe doskonalenie się.

HR&Rekrutacja (19.03) – szkolenia i warsztaty z tego modułu będą dotyczyły profesjonalnego pisania CV i listu motywacyjnego a także w jaki sposób przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, by zdobyć wymarzone stanowisko.

PR&Marketing (20.03) – w zakres tego modułu będą wchodziły techniki analizy rynku, sprzedaży i reklamy, social media, a także, od dłuższego czasu bardzo popularne, blogi i vlogi.

Inżynieria i Innowacje (21.03) – zawarte tu aspekty zostały przygotowane
w szczególności z myślą o osobach studiujących na kierunkach technicznych
i informatycznych. Tutaj jest duże pole do działania, aby z kreatywnych umysłów nie powstawały tylko pomysły, ale realne biznesy.

Aktualności, opis szkoleń i harmonogram znajduje się na stronie internetowej www.festiwalboss.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama