Reklama

Piąta edycja rzeszowskiego Festiwalu Zespołów Alternatywnych „Rockowyja” odbędzie się w piątek (12 września). Jubileusz imprezy uświetni swoim występem polska legenda muzyki alternatywnej – Jesus Chrysler Suicide.

Pierwsza edycja „Rockowyi” odbyła się w 2010 r. z inicjatywy Rzeszowskiego Domu Kultury filia „Wilkowyja” oraz członków rzeszowskiej grupy muzycznej Hermetic Evolution. Impreza na stałe wpisała się w kalendarium wydarzeń kulturalnych RDK.

Głównym celem festiwalu jest promowanie lokalnych zespołów muzycznych, grających alternatywne formy rocka i metalu. Do tej pory odbyły się cztery edycje podczas których zaprezentowało się w sumie 20 wykonawców, m.in. Malchus, Neuron, From Afar czy Diaboł Boruta.

Rok 2014 jest czasem, w którym uczczony zostanie piąty jubileusz „Rockowyi”. Imprezę swoim występem otworzy grupa Sky Above Stockholm, która znana była dotychczas pod nazwą Po Naszemu. Początki zespołu sięgają 2010 r. i tworzona przez niego muzyka stanowi klimatyczną miksturę post-rocka i alternatywy.

Jako kolejny wykonawca zaprezentuje się dobrze znany lokalnej publiczności rockowy zespół Cardio. Grupa ta istnieje od 2012 r. i od tego czasu prowadzi aktywną działalność koncertową, grając u boku czołowych przedstawicieli polskiego rocka. Podczas jubileuszu festiwalu nie zabraknie również jego pomysłodawcy, czyli rzeszowskiej grupy Hermetic Evolution, która w swojej muzyce łączy ciężkie brzmienia ze współczesną muzyką elektroniczną.

Jako gwiazda wieczoru wystąpi legendarny zespół Jesus Chrysler Suicide, który powstał w 1991 r.. Posiada on na koncie 6 albumów studyjnych oraz nominację do nagrody Fryderyk 99 w kategorii “hard and heavy”. JChS słynie z energicznego show scenicznego oraz oryginalnego przekazu lirycznego, a podczas występu zaprezentuje swoją słynną miksturę industrialnego rocka, metalu i punka.

Jubileuszowa edycja festiwalu „Rockowyja” odbędzie się w piątek (12 września) w Rzeszowskim Domu Kultury filia „Wilkowyja”, który przy ul. Olbrachta 120. Impreza zaczyna się o godz. 16:00. Wstęp wolny.

PROGRAM

16:00 – rozpoczęcie imprezy

17:00 – SKY ABOVE STOCKHOLM (post-rock)

18:00 – CARDIO (rock)

19:00 – HERMETIC EVOLUTION (electro metal)

20:00 – JESUS CHRYSLER SUICIDE (industrial rock)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: