Reklama

W piątek (6 czerwca, godz. 19) po raz ostatni w tym sezonie zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Tadeusza Wojciechowskiego z Lechem Napierałą na fortepianie. W programie melancholijne i romantyczne utwory Haydna i Griega.

Klasyczno – romantyczny wieczór łączyć będzie piękno z doskonałością formy. Najpierw przemówi muzyka Haydna; Koncert fortepianowy z bardzo interesującą częścią finałową Rondo all’ Ungarese, z charakterystycznym węgierskim motywem oraz Symfonia „La poule” („Kura”) zawdzięczająca swój przydomek pobocznemu tematowi pierwszej części, w której oboje naśladują odgłos gdakania. Cała Symfonia, wbrew tytułowi, zaskakuje jednak melancholijnym charakterem.

Wizytówką romantyzmu będą natomiast dwie czteroczęściowe Suity „Peer Gynt” norweskiego kompozytora Edwarda Griega, które przerosły sławą leżący u źródeł ich powstania dramat Henryka Ibsena. Zmysłowy Taniec Anitry, dramatyczna Skarga Ingrid, orientalny Taniec arabski, przejmująca Pieśń Solwejgi, to tylko niektóre tytuły urzekających obrazów muzycznych autorstwa „Chopina Północy”.

Program

J. Haydn – Symfonia g-moll nr 83 „La Poule”

J. Haydn – Koncert fortepianowy D-dur Hob. XVIII:11

E. Grieg – Peer Gynt: I Suita op. 46, II Suita op. 55

Ceny biletów: 30 zł, 20 zł

Konkurs

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na koncert (6 czerwca, godz. 19). Żeby je zdobyć trzeba odpowiedzieć na pytanie: o którym z kompozytorów mówi się „bezgłowy geniusz”?

Zasady konkursu

Odpowiedź na pytanie należy przesłać na adres: redakcja@rzeszow-news.pl.

W tytule maila należy podać: koncert

Zgłoszeń należy dokonać imiennie (należy podać imię i nazwisko).

Udział w konkursie i podanie danych osobowych jest dobrowolne. Dane osobowe wykorzystane będą do weryfikacji tożsamości uczestników i odbioru nagród.

Konkurs trwa do godziny 13 w piątek 6 czerwca. Warunkiem konkursu jest także polubienie konkursowego postu na naszym Facebooku, na którym poinformujemy o wynikach konkursu po jego zakończeniu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.