Zdjęcie: materiały prasowe

Wyjątkowe wydarzenie w Rzeszowskich Piwnicach. W sobotę (10 września) spektakl audiowizualny: film „Ismeria” z muzyką na żywo. 

Spektakl rozpocznie się o godz. 20:00. Myślą przewodnią Ismerii jest odkrywanie wewnętrznej siły kobiecości i jej transformatywnej mocy poprzez pełną przeciwności wędrówkę tytułowej bohaterki przez oniryczny świat zdominowany przez pierwiastek męski.

Pomysłodawcą projektu, autorem scenariusza oraz osobą odpowiedzialną za koncepcję całościową warstwy wizualnej, jak również wykonawcą partii fortepianu i instrumentów klawiszowych jest Tomasz Jocz.

Muzykę do spektaklu, wykorzystującą techniki live electronics, skomponował Beniamin Baczewski, który staje na estradzie, grając na saksofonach: sopranowym i tenorowym, klarnecie oraz gitarze basowej.

Istotnym elementem Ismerii są brzmienia dzwonków i mis tybetańskich, nagranych przez Kazimierza Kusa.

Warstwa wizualna projektu wykorzystuje techniki animacji komputerowej w połączeniu z projekcją wideo scen zarejestrowanych z udziałem aktorki Teatru Wybrzeże w Gdańsku – Ewy Jendrzejewskiej, Marii Jocz (córki pomysłodawcy projektu) i Tomasza Jocza.

Bilety na wydarzenie kosztują 50 zł. Do kupienia na stronie Rzeszowskich Piwnic lub na miejscu. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama