Pokaz audiowizualny z projekcją filmową i premiera albumu w ramach projektu „Życie jest warte życia” Pawła Chara o Sławomirze Mrożku w czwartek (25 czerwca) w Klubie Festiwalowym Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie.

Pokaz rozpocznie się o godz. 19:00. To najnowszy autorski projekt Pawła Chara poświęcony Mrożkowi – mistrzowi teatru absurdu, satyrycznych opowiadań i utworów dramatycznych, nominowanemu do literackiej nagrody Nobla.

Przez ostatnie dwa lata życia pisarza, Chara pełnił obowiązki jego osobistego sekretarza i zarazem fotografa dokumentującego codzienność i jego najbliższe otoczenia. Wynikiem wspólnego czasu są: wystawa fotografii w formie otwartej ekspozycji zewnętrznej gdzie świat realny ściera się ze światem wewnętrznym, czego efektem są obrazy – osadzone w niezwykłych, malowniczych, czasem niepokojących, a czasem „zwyczajnych” przestrzeniach.

Każdy portret to próba zgłębienia tego niezwykłego człowieka. Próba odpowiedzi na pytanie: kim tak naprawdę był Sławomir Mrożek?

Książka – album zawierająca fotografie autorstwa Pawła Chara, wykonane w trakcie realizacji projektu. Każda z fotografii opisana jest tekstem rzucającym absolutnie nowe światło na Mistrza.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jest to jednocześnie pozycja pełniąca formę katalogu wystawy z dodatkowymi fotografiami, które zestawione w jedną całość tworzą niezwykły i ekscytujący obraz Mrożka, materiał audiowizualny w formie filmowej. Pokazuje prawdziwe oblicze Sławomira Mrożka w rozmaitych sytuacjach dnia codziennego.

Materiał zarejestrowany w trakcie realizacji projektu jak również częściowo po jego zakończeniu. Będzie to zarazem oficjalna zapowiedź filmu o Mrożku.

Wernisaż wystawy „Życie jest warte życia – Sławomir Mrożek – imigrant ze Wschodu” o godz. 18:30 na rzeszowskim Rynku. W piątek i sobotę od 9:00 do 22:00odbędzie się Miejski Plener Fotograficzny, który poprowadzi Paweł Czara. Liczba miejsc ograniczona – do 30 osób. Szczegóły i zapisy TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama