Reklama

Poważny film o emigrantach zupełnie za darmo? Tak, to możliwe, ponieważ już we wtorek rusza projekt „Open Cinema” w Estradzie Rzeszowskiej w ramach którego będzie można obejrzeć film „The Land Between”.

Rzeszowski Inkubator Kultury, działający w ramach Stowarzyszenia Projektów Międzynarodowych INPRO, znów zaprasza do Estrady Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24). Tym razem będzie można oglądnąć filmy dokumentalny podczas „Open Cinema”.

Projekt ten jest realizowany w ramach Open Rzeszów. Projekt wspiera Europejska Fundacja Młodzieży Rady Europy.

Ideą tej inicjatywy jest to, aby raz w miesiącu pochylić się nad nieco bardziej ambitnym i mniej popularnym kinem. Dlatego też wybór padł na filmy dokumentalne, które w kinach komercyjnych prawie w ogóle się nie pojawiają.

Organizatorzy w każdy pierwszy wtorek miesiąca przygotowują ambitny i starannie wyselekcjonowany repertuar, by wszyscy kinomaniacy mogli obejrzeć film zupełnie za darmo.

Cykl spotkań w Rzeszowie rozpocznie „The Land Between”, który wyreżyserował David Fedele.

Film opowiada o emigrantach, którzy są terroryzowani przez władze, żyją w skrajnie nędznych warunkach. Ta dokumentalna opowieść niesie również odpowiedź na pytanie: dlaczego ludzie są skłonni zaryzykować wszystko, łącznie z ich życiem, aby opuścić swój kraj, rodziny i przyjaciół, by szukać nowego, lepszego życia.

Po raz pierwszy „Open Cinema” odbędzie się w najbliższy wtorek (5 lipca) o godzinie 19:00 w budynku Estrady Rzeszowskiej. Wstęp wolny.

Comiesięcznie spotkania filmowe zaplanowano do końca tego roku.

(jg)

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: