Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Finałowy odcinek programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2021” wygrała Sara Egwu-James i to ona pojedzie w grudniu do Paryża. 

W niedzielę (26 września) odbył się finałowy odcinek dziecięcej edycji „Szansy na Sukces”, który miał wyłonić polskiego finalistę Eurowizji Junior 2021.

O muzyczną przepustkę do Paryża walczyło troje młodych wokalistów, w tym 12-letni Miłosz Świetlik-Skierski z Rzeszowa, podopieczny rzeszowskiego Centrum Sztuki Wokalnej. Miłosz rywalizował z 13-letnią Sara Egwu-James, na co dzień mieszkającą w Słubicach (Sara ma kameruńskie korzenie) i Marysią Stacherą z podkieleckich Domaszowic. 

Cała trójka wcześniej wygrała eliminacje dziecięcej „Szansy na Sukces”. W niedzielnym finale młodzi wokaliści zaśpiewali po dwa utwory. 

Finaliści najpierw wykonali przygotowane covery piosenek. Sara Egwu-James wykonała „My Heart Will Go On” Céline Dion, Miłosz Świetlik-Skierski „Na wyspach Bergamutach” z „Akademii Pana Kleksa”, natomiast Marysia Stachera zaprezentowała hit „Anyone I Want To Be”, z którym Roksana Węgiel odniosła zwycięstwo na Eurowizji Junior w Mińsku. 

W drugiej części finału młodzi wokaliści zaprezentowali oryginalne utwory przygotowane specjalnie na konkurs w Paryżu. Piosenki dla Miłosza oraz Marysi przygotowali Gromee (ESC 2018), natomiast utwór dla Sary skomponowali: Dominik Buczkowski-Wojtaszek, Jan Bielecki, Patryk Kumór oraz Tom Martin.

Zarówno jurorzy, jak i widzowie przyznali najwyższą notę – 5 punktów – piosence „Somebody” Sary Egwu-James. Wokalistka finalnie zdobyła 10 punktów. W przypadku pozostałych dwóch uczestników Miłosz Świetlik-Skierski znalazł się na drugim miejscu w głosowaniu jurorskim oraz na trzecim w głosowaniu widzów, co dało mu łącznie 4 punkty.

Z kolei Marysia Stachera uplasowała się na trzeciej pozycji, również zyskując 4 punkty, jednak zgodnie z regulaminem, w przypadku remisu wyższa lokata przypada wykonawcy, który zdobył więcej punktów od jurorów, czyli w tym przypadku drugie miejsce przypadło Miłoszowi Świetlikowi-Skierskiemu. 

Tegoroczna Eurowizja Junior odbędzie się 19 grudnia w Paryżu. Hasłem widowiska będzie „Imagine”.

Fot. TVP. Na zdjęciu Sara Egwu-James zwyciężczyni polskich selekcji

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama