Krakowski sekstet Hatbreakers wystąpi w Rzeszowie. 26 listopada zagra w pubie „Underground”.

[Not a valid template]

 

Hatbreakers 31 października wyruszył w trasę w koncertową, która obejmuje sześć miast, m.in. Rzeszów. Szerszej publiczności znani są z udziału w programach telewizyjnych. W 2012 r. byli półfinalistami czwartej edycji „Must Be The Musi”, a w 2014 r. finalistami ostatniej jak dotąd polskiej edycji „X Factor”.

Styl Hatbreakers można określić jako ambitny wymiar popu, jednak odpowiedni dla każdego słuchacza. Zespół nie boi się nowych brzmień. Ich muzyka to wypadkowa inspiracji każdego z członków, mieszanka stylistyczna tworząca spójną, energetyzującą całość. Siła zespołu są żywiołowe koncerty, na których aż kipi od emocji. Zespół ma swoim koncie występy obok gwiazd takich jak m.in.: Afromental, Lulu James, IRA, Lady Pank, Poluzjanci, T.Love.

Występ Hatbreakers to soulująca, niestroniąca od elektroniki mieszanka energetycznego soczystego grania z chilloutowym finiszem.

Nazwa zespołu to neologizm autorstwa wokalisty – Pawła, który jest fanem czapek. Hatbreakers powstał w 2010 r. w Krakowie. W 2012 r. grupa wydała pierwszy singiel „Maybe I should”, który został bardzo dobrze przyjęty przez lokalne radia.

Na początku 2014 r., własnym nakładem, wydali płytę „Go electric”, z której pochodzą utwory „Hey man” i cover „Somebody to love me” Marka Ronsona. Jesienią 2014 r. Hatbreakers wydali EP zatytułowaną „3,2,1” z singlowym „Liczy się tu i teraz”.

Advertisement

Na początku 2015 r. ukazało się pierwsze oficjalne wydawnictwo – płyta „Yeti Superstar”. Koniec br. to czas pracy nad drugim albumem Hatbreakers, a także kolejna trasa koncertowa. Zespół doceniany jest przez środowisko artystyczne. Zdobyli Grand Prix podczas XIV Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego w 2015 r., grali w finale Bałtyk Festiwal w 2012 oraz występowali podczas Off Plus Camera (2013).

Hatbreakers chętnie angażują się w działalność charytatywną. Wystąpili m.in. podczas akcji WOŚP, Motoserce, Czyste Tatry, a także często koncertują podczas wydarzeń lokalnych.

Koncert krakowskiego sekstetu w Rzeszowie odbędzie się 26 listopada w pubie „Underground”. Początek o godz. 20:00. Wstęp 10 zł.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama