Inteligentne oprogramowanie do przetwarzania informacji z robotów, aplikacje mobilne, samolot pionowego startu pozwalający trzykrotnie zwiększyć szybkość lotu – to część projektów realizowanych przez Cervi Robotics. Firmę w Preinkubatorze Akademickim w Rzeszowie założył Vadym Melnyk z Ukrainy.

[Not a valid template]

 

Vadym Melnyk jest finalistą ogólnoświatowych konkursów z robotyki i programowania. W Preinkubatorze Akademickim Parku Naukowo-Technologicznego „Aeropolis” firma Melnyka funkcjonuje zaledwie od dwóch miesięcy. Rozwija się tak dynamicznie, że już brakuje miejsca, by pomieścić 15-osobową załogę.

Działalność Cervi Robotics skupia się wokół projektów związanych z lotnictwem, robotyką, programowaniem i sztuczną inteligencją. Vadym Melnyk zajmuje się budową robotów, bezzałogowych statków powietrznych, filmowaniem z powietrza, tworzy ortofotomapy oraz inteligentne systemy zarządzania robotami,

Ukraiński młody przedsiębiorca programuje także aplikacje natywne na platformy Android/iOS/Windows Phone/Windows 10 lub na Xamarin, wdraża projekty korzystając z chmury Microsoft Azure. Do tego dochodzi programowanie aplikacji Web w technologiach ASP .NET, PHP, oraz frameworkach opartych o Python.

Wolał Rzeszów niż Ukrainę

Vadym Melnyk pochodzi z Ukrainy. W wieku nastu lat wygrał konkurs, który pozwolił mu na studia w Stanach Zjednoczonych, gdzie zainteresował się robotyką i wygrał kilka prestiżowych konkursów.

Początkowo Melnyk firmę chciał założyć na Ukrainie, ale dowiedział się, że tam nie ma miejsca na innowacje. Wybrał studia na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Studiuje na czwartym roku, jest laureatem wielu konkursów ogólnoświatowych. We wrześniu założył firmę w Preinkubatorze.

– Zadecydowały korzystne warunki czynszowe, ale wcześniej zrobiłem rozeznanie, jakie firmy tu funkcjonują. Nawiązaliśmy dobre kontakty i teraz współpracujemy przy różnych projektach – mówi Vadym Melnyk.

A tych jest wiele, m.in. inteligentne oprogramowanie do przetwarzania informacji z robotów, aplikacje mobilne dla jednej z rzeszowskich firm czy samolot pionowego startu, pozwalający trzykrotnie zwiększyć szybkość lotu. – Realizujemy obecnie tyle projektów, że w ostatnim czasie do zespołu dołączyło 6 osób i już robi się ciasno w biurze. Firma bardzo szybko się rozwija – przyznaje Vadym Melnyk.

– To firma o wysokim poziomie innowacyjności. Jest drugą w Preinkubatorze, która zajmuje się szeroko pojętą tematyką dronów, prężnie działa także w oprogramowaniu chmurowym. Cervi Robotics funkcjonuje w Preinkubatorze od niedawna, ale bardzo szybko się rozwija, nawiązuje kontakty i współpracuje z innymi skupiony to firmami – przyznaje Mateusz Klimczak z Preinkubatora Akademickiego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Preinkubator Akademicki

Jest częścią Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego (PPNT) Aeropolis, utworzonego w celu podnoszenia konkurencyjności gospodarki, wdrażania nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz zarządzania zasobami wiedzy i kapitału.

Preinkubator Akademicki funkcjonuje od marca 2007 roku. Zarządza nim Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego. Podstawowym kryterium przyjęcia do Preinkubatora jest wysoki stopień innowacyjności przedsięwzięcia. Aktualnie funkcjonuje w nim 12 firm i jedno laboratorium.

Preinkubator Akademicki mieści się na terenie kampusu Politechniki Rzeszowskiej. W Preinkubatorze znajduje się 15 pomieszczeń zaopatrzonych w niezbędne instalacje, przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej. Są to: sala konferencyjna, 8 pomieszczeń produkcyjno-usługowych, 3 hale produkcyjne, 3 umeblowane pomieszczenia biurowe, sieć komputerowa.

Wynajem pomieszczeń odbywa się na preferencyjnych warunkach: przedsiębiorcy wynajmując pomieszczenia korzystają z ulg czynszowych: 40 proc. zniżki w pierwszym roku działalności i 25 proc. w drugim roku.

Przedsiębiorcy mogą również korzystać z sali konferencyjnej wyposażonej w sprzęt multimedialny, ekran oraz klimatyzację w wymiarze do 2 godzin bezpłatnie w ciągu każdego tygodnia. Mają do dyspozycji zaplecze socjalne – m.in. pokój śniadaniowy.

Ponadto mogą korzystać z pomocy ekspertów od zarządzania, marketingu, finansów, itp., uczestniczyć w specjalnie przygotowanych szkoleniach, czy przygotować się do kontaktu z osobami lub instytucjami oferującymi kapitał.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama