Nauka hybrydowa UR
Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News
Reklama

W przyszłym roku akademickim Uniwersytet Rzeszowski otworzy nowy kierunek studiów – finanse i rachunkowość. Na pierwszy rok zostanie przyjętych około 90 studentów studiów stacjonarnych.

Nowy kierunek  – finanse i rachunkowość powstanie na Wydziale Ekonomii (ul. Ćwiklińskiej 2).

Studenci będą się kształcić na studiach I i II stopnia – licencjackich i magisterskich. Na studiach licencjackich będą mieli do wyboru dwie specjalności: finanse i bankowość oraz rachunkowość przedsiębiorstw, natomiast na  magisterskich – bankowość i doradztwo finansowe, oraz rachunkowość i audyt finansowy.  

– Nowy kierunek zostanie utworzony z dwóch powodów. Pierwszym jest duże zapotrzebowanie ze strony firm. Otrzymaliśmy takie sygnały m.in. podczas rozmów z dużymi firmami konsultingowymi. Drugim powodem jest natomiast  duży popyt ze strony uczniów szkół średnich, którzy chcieliby studiować taki kierunek – mówi dr Małgorzata Wosiek, prodziekan ds. badań naukowych i rozwoju Wydziału Ekonomii UR.  

Absolwenci kierunku znajdą pracę w sektorze bankowym i doradztwa finansowego, oraz w firmach i instytucjach, wszędzie tam, gdzie jest prowadzona rachunkowość.

Nabór na studia będzie prowadzony już w przyszłym roku, pierwsi studenci finansów i rachunkowości rozpoczną nowy rok akademicki w październiku 2018 r. Nie jest jeszcze znana dokładna liczba miejsc, ale wstępnie uczelnia planuje przyjąć po 90 studentów studiów stacjonarnych I i II stopnia, oraz po 60 osób na studia niestacjonarne.  

Na innych uczelniach kierunek finanse i rachunkowość jest zazwyczaj oblegany (na jedno miejsce jest kilku chętnych), więc prawdopodobnie w Rzeszowie też będzie się cieszył dużą popularnością.

(mo)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama