Kolejne kłopoty firmy 4YouAirlines, która planuje od 3 listopada uruchomić z Jasionki, osiem nowych połączeń. Firma wstrzymała rezerwację biletów.

Na stronie internetowej 4YouAirlines jest zablokowana możliwość rezerwacji biletów. Jest krótka informacja: „Przepraszamy, rezerwacja chwilowo niedostępna”. Nie wiadomo jednak, jak długo pasażerowie nie będą mogli kupować biletów.

W ubiegłym tygodniu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów złożył do prokuratury zawiadomienie. UOKiK chce, by prokuratura sprawdziła, czy 4YouAirlines nie dopuścił się oszustwa wobec klientów.

Od 26 sierpnia UOKiK prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie 4YouAirlines. Spółka, która nie jest przewoźnikiem, nie ma odpowiednich zezwoleń na wykonywanie lotów i nie ma szans, żeby je dostała przed 3 listopada, a jednocześnie od wielu tygodni sprzedawała bilety. UOKiK twierdził, że spółka nie odbiera od urzędu żadnej korespondencji.

W opinii Urzędu nieprawdziwe mogą być również zamieszczone na stronie internetowej 4YouAirlines informacje na temat floty jaką dysponuje. Spółka informowała, że leasinguje samoloty od ukraińskiego przewoźnika Yanair. Tymczasem z informacji uzyskanych przez UOKiK wynika, że żaden polski przewoźnik lotniczy nie ma zgody na eksploatację statków powietrznych tego przewoźnika, a 4You Airlines nie ma uprawnień do zawarcia umowy leasingu samolotów.

W odpowiedzi na decyzję Urzędu, spółka w ubiegłym tygodniu oświadczyła, że złożenie zawiadomienia do prokuratury jest dla 4YouAirlines niezrozumiałe. Firma stwierdziła, że „na chwilę obecną urząd nie ma żadnych podstaw do omijania procedury postępowania wyjaśniającego”.

„Postępujemy zgodnie z obowiązującymi procedurami, które wyznaczył nam sam urząd. Mając możliwość złożenia stosownych wyjaśnień, jesteśmy jej jednocześnie pozbawiani. Niezależnie od naszego braku zrozumienia dla zaistniałej sytuacji, wyjaśnienie to zostanie złożone, podobnie jak udzielimy wszystkich wyjaśnień w sprawie postępowania sprawdzającego prokuratury, o ile prokuratura na takie działania się zdecyduje. Samo bowiem złożenie zawiadomienia nie oznacza, że toczy się jakiekolwiek postępowanie przeciwko spółce” – napisał w oświadczeniu Zespół 4You Airlines, nie podając, czy kroki UOKiK nie zablokują spółce uruchomienia połączeń.

Od 3 listopada z Jasionki pasażerowie mają latać do ośmiu miast: Brukseli, Dortmundu, Edynburgu, Barcelony, Rzymu, Paryża, Tel Awiwu oraz Mediolanu. 4YouAirlines sprzedawało bilety w promocyjnej cenie 47 zł w jedną stronę z wszystkimi opłatami.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama