Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

68 urządzeń małego sprzętu gospodarstwa domowego przekazała firma BSH dla miasta Rzeszów. Sprzęt docelowo trafi do ukraińskich uchodźców. 

Do symbolicznego przekazania sprzętu AGD doszło w piątek w rzeszowskim Urban Labie. BSH przygotowała dla uciekinierów z Ukrainy 9 lodówek, 5 pralek, 15 odkurzaczy, 18 czajników, 13 blenderów, 7 suszarek do ubrań i jedną pralko-suszarkę.

Jedność i wsparcie

– W BSH wiemy, że udzielenie schronienia dla tak wielu osób to ogromne wyzwanie. Stawiamy na społeczną odpowiedzialność biznesu – powiedział Richard Dalacker, dyrektor oddziału BSH w Rzeszowie.

Konrad Pokutycki, prezes BSH w Polsce, twierdzi, że firma przekazuje AGD samorządom, bo te najlepiej wiedzą, gdzie pomoc jest najpilniejsza. – W tych trudnych chwilach jednoczymy się i otaczamy naszych pracowników z Ukrainy oraz ich bliskich opieką i wsparciem – mówi.

BSH od początku wojny na Ukrainie zapewniła im transport z granicy, pomoc finansową, prawną i psychologiczną. Pracownicy firmy zorganizowali zbiórki darów, a część biur przerobiono na tymczasowe miejsca zakwaterowania. 

Kto otrzyma?

Przekazane w piątek urządzenia trafią do Caritasu Diecezji Sandomierskiej, Stowarzyszenia „Pod Skrzydłem Anioła”, Stowarzyszenia Animacji Kultury Pogranicza „Folkowisko”, Fundacji CREATIVE.pl, Fundacji Sensor i Fundacji Medyk dla Zdrowia.

Agnieszka Gocek z Fundacji Medyk dla Zdrowia przypomina, że wspólnie z miastem uruchomiono w budynku Full Marketu noclegownię dla uchodźców. Jest tam 500 miejsc. – Sprzęt bardzo nam się przyda – mówi Gocek. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Barbara Psiuk z „Folkowiska” dodała, że pomoc ich stowarzyszenia skupia się głównie na ludziach na Ukrainie, gdzie powstały punkty pomocy i noclegownie. Przykładowo szkołę przekształcono na punkt, w którym schronienie znalazło 80 kobiet z dziećmi.

– Nie było tam dosłownie nic, te wszystkie panie robiły pranie w jednej umywalce. Pralka, którą dostaniemy, sprawi im ogromną radość – cieszy się Barbara Psiuk. 

Piękny gest 

W Rzeszowie tylko w marcu przebywało 100 tys. obywateli Ukrainy. Już pierwszego dnia wojny miasto uruchomiło punkt pomocy uchodźcom, nawiązało też współpracę z ukraińskimi miastami, by wysyłać do nich transporty humanitarne. 

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, chwali firmę BSH za zaangażowanie się w pomoc uchodźcom i teraz za przekazanie im sprzętu AGD. – To kolejny piękny gest – podkreśla.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama