BSH Rzeszów Fabryka w Głogowie Małopolskim.
Zdjęcie: BSH Rzeszów Fabryka w Głogowie Małopolskim
Reklama

Firma BSH w Rzeszowie otrzymała prestiżową nagrodę dla przedsiębiorstw produkcyjnych. Wyróżnienie MX Award jest przyznawane raz w roku przez jury złożone z najlepszych ekspertów z branży przemysłowej i firm produkcyjnych z Niemiec.

Zwycięzcy w dwóch kategoriach

Nagroda, której pełna nazwa brzmi Manufacturing Excellence Award, trafiła do rzeszowskiego oddziału BSH w dwóch kategoriach. Firma została doceniona na innowacyjne procesy oraz kulturę przywództwa i integrację pracowników.

Komisja konkursowa doceniła przede wszystkim dobrą organizację firmy, a także wdrożony program „Most4Us”, który wspiera realizację strategii spółki. Eksperci zwrócili też uwagę na wysoki poziom integracji pracowników oraz szereg benefitów, jakie BSH im zapewnia.

W kategorii „Innowacyjne procesy”, BSH w Rzeszowie zostało docenione za projektowanie i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań, a także wysokie standardy jakości. „Jestem bardzo dumny z otrzymania tej prestiżowej nagrody.

– Chciałbym bardzo podziękować wszystkim pracownikom z Rzeszowa za nieustanne wsparcie” – powiedział Richard Dalacker, Dyrektor BSH w Rzeszowie.

AGD made in Rzeszow

BSH produkuje na Podkarpaciu kapsułkowe ekspresy do kawy, maszynki do mielenia i odkurzacze. Ten sprzęt gospodarstwa domowego marek Bosch i Siemens trafia do klientów głównie z Europy Zachodniej, ale także z innych regionów świata oraz z Polski.

Poza tym w rzeszowskim Centrum Badań i Rozwoju BSH opracowywane i testowane są nowoczesne modele urządzeń wprowadzane do produkcji w fabrykach BSH w innych krajach. Firma poszukuje właśnie inżynierów, konstruktorów i stażystów do Centrum Badań i Rozwoju, którzy w międzynarodowych zespołach będą pracowali nad nowymi technologiami w branży AGD.

Przemysł 4.0 i wzrost produkcji

Ostatnie lata były dla fabryki BSH w Głogowie Małopolskim okresem głębokiej modernizacji. Nowe przestrzenie dla pracowników, nowoczesne maszyny produkcyjne, zaawansowane urządzenia pomiarowe – to tylko niektóre z niedawno zrealizowanych inwestycji. BSH w Rzeszowie wykorzystuje rozwiązania ze świata przemysłu 4.0.

Pracowników wspierają roboty, m.in. autonomiczne wózki transportowe. Firma korzysta też z technologii wirtualnej rzeczywiści. Inżynierowie zakładają okulary VR, aby projektować np. linie produkcyjne. Firma zwiększa swoje moce produkcyjne. W 2022 r. BSH wyprodukowało w Rzeszowie ponad 2 mln urządzeń.

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu BSH Home Appliances Group. Firma oferuje na polskim rynku portfolio AGD marek Bosch, Siemens i Gaggenau. BSH posiada w Polsce sześć fabryk. W trzech łódzkich zakładach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w dwóch wrocławskich piekarniki i lodówki, a w podrzeszowskim Głogowie Małopolskim małe AGD. BSH w Polsce oprócz produkcji posiada centra usług wspólnych. Pracują one na potrzeby BSH na całym świecie w takich obszarach jak: usługi informatyczne, księgowe, handel zagraniczny czy centralne zakupy. BSH w Polsce rozwija Centra Badań i Rozwoju w Łodzi i w Rzeszowie oraz Centrum Kompetencyjne Digital & E-Commerce. Dzięki temu polska myśl techniczna ma swój udział w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologicznie urządzeń AGD oraz wprowadzaniu nowych rozwiązań zawiązanych z Internetem.

BSH
Zdjęcie: BSH Rzeszów Fabryka w Głogowie Małopolskim

BSH Home Applianes Group została utworzona w 1967 roku wspólnie przez Robert Bosch GmbH (Stuttgart) oraz Siemens AG (Monachium). Od stycznia 2015 roku w całości należy do Grupy Bosch. W ciągu swojej półwiecznej historii z niemieckiego, lokalnego eksportera stała się drugim największym producentem AGD na świecie. Z osiągniętym w 2021 r. łącznym obrotem o wartości około 15,6 miliarda euro i zatrudnieniem 62 000 pracowników, BSH jest europejskim liderem w branży AGD. Portfolio BSH obejmuje jedenaście znanych marek, m.in. Bosch, Siemens, Gaggenau i Neff, a także markę ekosystemu Home Connect. BSH produkuje swoje urządzenia w 41 fabrykach i jest obecna w 50 krajach, m.in. w Polsce.

Więcej informacji o BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego:

bsh-group.com/pl/

linkedin.com/company/bsh-poland/

facebook.com/bshgroup.polska/

Reklama