Reklama

Znamy nazwę firmy, która za prawie 9 mln zł kupi bazę Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Rzeszowie przy ul. Trembeckiego. To spółka „Bury Technologies”, działająca w branży elektronicznej.

– Zdecydowaliśmy wybrać ofertę tej firmy. Akt notarialny zamierzamy podpisać we wrześniu – mówi nam Marek Filip, prezes MPK w Rzeszowie.

Blisko 5-hektarowy teren bazy MPK przy ul. Trembeckiego kupi polska firma „Bury Technologies”, która wytwarza urządzenia dla mobilnej komunikacji. W oparciu o własne technologie produkuje i sprzedaje innowacyjne systemy głośnomówiące i nawigacje satelitarne.

Produkty firmy „Bury” są dystrybuowane w 50 krajach na całym świecie. Prezesem spółki jest Henryk Bury. Firma zatrudnia ponad 1000 osób, w tym około 300 inżynierów. Główna siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Löhne, w północnej Westfalii w Niemczech. Zatrudnionych jest tam ponad 100 pracowników.

Najwięcej osób w firmie pracuje w Mielcu – 850, gdzie znajduje się zakład produkcyjny. Swój oddział „Bury” ma także w Rzeszowie. Tutaj pracuje 50 osób. Firma ma również swój zakład w Meksyku. W miejscowości Huamantla zatrudnia 40 osób.

W poniedziałek próbowaliśmy się dowiedzieć w firmie „Bury”, jakie ma ona plany co do terenów przy ul. Trembeckiego, gdzie jeszcze działa baza MPK.

– Na chwilę obecną nie udzielmy żadnych informacji – powiedział nam Bogusław Kulpiński, kierownik wsparcia operacyjnego w firmie „Bury”. Kulpiński zasłonił się tajemnicą handlową.

Firma „Bury” była jedyną, która złożyła ofertę kupna bazy MPK. Cena wywoławcza wyniosła 8 mln 752 tys. zł i za taką kwotę spółka kupi tereny przy ul. Trembeckiego.

Pieniądze ze sprzedaży bazy MPK zamierza przeznaczyć na spłatę kredytu, który został zaciągnięty na inwestycje przy ul. Lubelskiej, gdzie MPK przeniosło swoją działalność.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: