Na początku września tego roku w Wiśle odbyła się 25. (jubileuszowa) Konferencja Kompleksowa Gospodarka Odpadami organizowana przez firmę Abrys dla Środowiska. Jest to wydarzenie związane z branżą odpadów komunalnych w Polsce. Jednak w tym roku został także poruszony temat odpadów przemysłowych. Prelekcję dotyczącą tego zagadnienia, wygłosiła podkarpacka firma Metkom, której jeden z oddziałów mieści się w Rzeszowie.

Co warto wiedzieć o odpadach przemysłowych w Polsce?

Efektem ubocznym każdej produkcji są odpady przemysłowe. W naszym kraju stanowią one ponad 90% całkowitej ilości wytwarzanych odpadów. Istnieją różne sposoby na optymalizację procesu odpadowego (np. kompleksowa gospodarka odpadami przemysłowymi), jednak całkowita eliminacja odpadów jest niemożliwa.

Jak podaje GUS, w roku 2020 produkcja odpadów przemysłowych wyniosła aż 109,5 ml ton i był to spadek o 4% względem roku 2019. Odpady przemysłowe nie są generowane jedynie przez duże zakłady produkcyjne  – jest to problem także magazynów, warsztatów samochodowych czy zakładów budowlanych.

Kompleksowa Obsługa Firm w Odbiorze Odpadów Przemysłowych – prelekcja firmy Metkom

Jeśli Twój zakład zastanawia się nad kompleksową obsługą w zakresie odbioru odpadów przemysłowych, zachęcamy do zapoznania się z prelekcją dotyczącą tego tematu. Aleksander Walas, Menadżer ds. Rozwoju i Ochrony Środowiska firmy Metkom, poruszył bardzo istotne dla przemysłu wyzwania związane z produkcją odpadów tj. edukacja w obszarze inwestycji czy brak urządzeń wpływających na zagęszczenie odpadów.

Dodatkowo z prezentacji możesz także dowiedzieć się więcej o korzyściach finansowych oraz pozafinansowych jakie niesie ze sobą kompleksowa obsługa firm w odbiorze odpadów przemysłowych.

Czym właściwie jest kompleksowa gospodarka odpadami przemysłowymi?

Kompleksowa obsługa Twojego zakładu w odbiorze odpadów przemysłowych to przede wszystkim usprawnienie procesów zarządzania odpadami. Dzięki niej:

– masz gwarancję ciągłości odbioru odpadów, surowców, produktów wymagających zniszczenia czy utylizacji

– zoptymalizujesz koszty odbioru przez zastosowanie specjalistycznego sprzętu ułatwiającego procesy sortowania i zmniejszania objętości generowanych odpadów

– zabezpieczysz swoją firmę pod względem spełnienia wymogów w zakresie prawidłowego przekazywania wytwarzanych odpadów przemysłowych

– ograniczysz znacząco udział pracowników w procesie niezwiązanym z produkcją

– będziesz korzystać z pełnej usługi transporty odpadów przemysłowych, budowlanych, niebezpiecznych z zachowaniem odpowiednich przepisów

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat kompleksowej gospodarki odpadami przemysłowymi?

Skontaktuj się z naszym specjalistą Krzysztofem, który odpowie na wszystkie Twoje wątpliwości: 690 188 249.

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama