Specjaliści IT, inżynierowie oraz pracownicy produkcyjni, specjaliści ds. obsługi klienta ze znajomością języków obcych mogą znaleźć pracę w firmach działających w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym w Jasionce.

– Niezmiennie od wielu lat rośnie zapotrzebowanie na specjalistów IT i ten trend będzie się utrzymywał przez najbliższe lata. Ciągłe zapotrzebowanie na tych specjalistów, a zarazem ich odpływ za granicę powoduje, że coraz bardziej brakuje pracowników w tej branży – zauważa Katarzyna Szudy, współwłaścicielka agencji rekrutacyjnej HR Contact, działającej w Inkubatorze Technologicznym w Jasionce i rekrutującej m.in. dla firm z  parku „Aeropolis”.

Rzeszów liczącym graczem

Poszukiwani są także pracownicy sektora nowoczesnych usług dla biznesu: SSC (centra usług wspólnych), BPO (outsourcing usług biznesowych) ITO (outsourcing usług informatycznych), a więc finansiści, księgowi, informatycy. Centra te dają szansę studentom i absolwentom szkół wyższych na podjęcie pierwszej pracy, w której będą wykorzystywać wiedzę kierunkową i znajomość języków obcych.

Swoje zgłoszenia można wysyłać na adres: hrcontact@hrcontact.pl. Można też dzwonić na numer: (17) 773 68 34.

Zdaniem Katarzyny Szudy, branża outsourcingowa w Rzeszowie szybko się rozwija. – W ciągu kilku lat Rzeszów stanie się liczącym graczem na rynku nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce i ciągle będą się pojawiać oferty pracy – nie ma wątpliwości współwłaścicielka HR Contact.

Języki obce ciągle w cenie

W przypadku poszukiwanych specjalistów IT, wymaga się nie tylko eksperckiej wiedzy, ale i znajomości języków obcych. – Od 90 proc. specjalistów IT wymagana jest znajomość języka angielskiego – mówi Katarzyna Szudy.

– W cenie jest także język niemiecki. Coraz więcej pracodawców, a w szczególności firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu wymagają od kandydatów znajomości języka francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego, a także norweskiego, chorwackiego, bułgarskiego, chińskiego, ukraińskiego i duńskiego. Osoby posługujące się którymś z tych języków będą mogły liczyć na znalezienie zatrudnienia w centrach obsługujących podmioty zagraniczne – dodaje Szudy.

HR Contact ściągnął fachowców

Zadaniem HR Contact jest wyszukiwanie specjalistów o wysoko rozwiniętych specjalizacjach branżowych. Firma funkcjonuje w Inkubatorze Technologicznym od drugiej połowy 2015 roku, ale już udało jej się ściągnąć na Podkarpacie wielu doświadczonych i cenionych fachowców, których potrzebowały działające tutaj firmy.

– Prowadzimy też intensywną ekspansję i rekrutujemy nie tylko dla przedsiębiorców stąd, ale z całej Polski, Europy i obu Ameryk. Ostatnio dla międzynarodowej firmy w Nowym Jorku zakończyliśmy bardzo trudny projekt rekrutacyjny, z którym przez wiele miesiące nie mogły sobie poradzić amerykańskie agencje – mówi Katarzyna Szudy.

(mak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama