Jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Rzeszowie ożyje już dzisiaj (25 kwietnia). To właśnie wtedy ruszają pokazy przy fontannie multimedialnej. Na wakacjach będzie nowy program. 

Jak co roku miasto zaplanowało harmonogram pokazów multimedialnych, które odbywają się przy fontannie (al. Lubomirskich). Tym razem pierwszy seans rozpocznie się dzisiaj o 13:00, gdzie usłyszymy kompilacje utworów z bajek dla dzieci.

Kolejne, tym razem przeznaczone dla nieco starszych widzów odbędą się o godz. 17:00 i wówczas usłyszymy takie utwory jak: Set Fire to the Rain – Adele, Klezmer Lounge Hava Nagila – Nigun Tantz, Wojciech Kilar – Polonez.

Będą również pokazy wieczorne o godz. 20:00 (25 kwietnia – 19 czerwca i od 22 sierpnia do 16 października) lub 21:00 (od 20 czerwca do 21 sierpnia), gdzie będzie można wysłuchać Depeche Mode – Policy of Truth, Muse – Panic Station, Coldplay – Princess of China. Pokazy zwykłe będą odbywać się codziennie o stałych porach.

W soboty pokazy specjalne

W soboty zaś – pokazy specjalne, które rozpoczną się już 30 kwietnia o 21:00. Wtedy będzie można zobaczyć pokazy „Folk dokoła świata”, „Walkę tytanów” z udziałem aktorów Teatru Maska. Kolejne pokazy o tej godzinie odbędą się jeszcze 7, 14 i 21 maja. Ten sam repertuar od 28 maja będzie można podziwiać od 21:30 w dniach 4, 11 i 25 czerwca oraz 2 i 9 lipca.

19 czerwca natomiast będzie można oglądać pokaz „Historia muzyki”, „Innowacyjny Rzeszów” (21:30). Podobnie będzie 16, 23, 30 lipca. Z kolei 6 i 13 sierpnia pokaz odbędzie się o godz. 21:00. Również w sierpniu (20 i 27 powróci) „Folk dookoła świata”, „Walka Tytanów” z udziałem aktorów będzie o 21:00.

Natomiast 3 i 10 września pokaz „Historia Muzyki”, „Innowacyjny Rzeszów” odbędzie się o 21:00 a 17 i 24 września oraz 1 i 8 października o 20:30 – wtedy też odbędzie się ostatni pokaz specjalny w sezonie 2016.

Miasto zastrzega, że zmiany w programach specjalnych fontanny mogą ulec zmianie.

– Podczas wakacji bardzo dużo ludzi przyjeżdża do Rzeszowa i różnego rodzaju instytucje, które im ten wyjazd organizują proszą nas, aby terminy pokazów zostały przełożone na inny dzień. Gdy tak się dzieje zawsze informujemy o tym mieszkańców – mówi Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

Nowy pokaz na wakacjach

Dodatkowo dla mieszkańców Rzeszowa została przygotowana mała niespodzianka. – Na wakacjach planujemy zaprezentować nowy pokaz. O szczegółach będziemy informować wkrótce – dodaje Wąsowicz-Duch.

Warto też zaznaczyć, że miasto stara się nie tylko zadowolić wizualnie swoich mieszkańców, ale również i finansowo.

– W tym roku udało się nam dużo zaoszczędzić, ponieważ podpisaliśmy kontrakt na obsługę fontanny multimedialnej od 1 kwietnia do 30 listopada na kwotę 481 tys. W poprzednich latach wydatki były znacznie większe i sięgały nawet 600 tys. zł – podkreśla dyrektor ZZM.

JOANNA GOŚCIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama