Reklama

Rzeszowska fontanna multimedialna została wyróżniona „Kryształową cegłą” w międzynarodowym konkursie inwestycji.

6 grudnia 2013 roku w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, odbyła się gala z okazji XIII edycji Konkursu o „Kryształową Cegłę”. Ta cykliczna impreza organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe z Lublina i ma na celu wyłonienie najlepszej inwestycji budowlanej po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej.

Do tegorocznej edycji zgłoszono kilkadziesiąt propozycji, m.in. z Polski, Ukrainy i Białorusi. W całej historii zmagań o Kryształową Cegłę było ich ponad 600. W tym roku kapituła wybrała 48 najlepszych. Fontanna multimedialna zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii zagospodarowania przestrzeni publicznej.

– Do konkursu zgłosiłam dwie największe inwestycje, czyli budowę fontanny multimedialnej oraz rewitalizacje parku im. Inwalidów Wojennych – mówi Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. – Z obu inwestycji jestem bardzo dumna i nie wiedziałam, która z nich ma większe szanse na nagrodę. Cieszę się jednak, że wygrała fontanna, z którą mieliśmy tyle kłopotów – dodaje.

Wyróżnione w konkursie zostały również park im. Inwalidów Wojennych przy Instytucie Muzyki, sala sportowa przy szkole w Budziwoju oraz przedszkole przy ul. Błogosławionej Karoliny.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama