Reklama

W sobotę (3 maja), o godz. 21, po raz pierwszy w tym roku zagra i zatańczy multimedialna fontanna przy al. Lubomirskich w Rzeszowie.

Wodno-świetlno-muzyczny spektakl będzie grany na razie według ubiegłorocznego scenariusza, którego według urzędników część rzeszowian nie zdążyła jeszcze poznać. – Na otwarcie nie przygotowaliśmy specjalnego repertuaru, jednak w przyszłości planujemy wprowadzić nowe spektakle – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Nie chciał jednak zdradzić, jakie są plany. – To na razie pozostanie naszą tajemnicą, jednak mieszkańcy Rzeszowa, na pewno będą zadowoleni.

Fontanna składa się 1600 dysz, które tworzą dywan wodny, labirynty i ekran wodny, na którym są prezentacje multimedialne i laserowe prezentacje. Od niedzieli fontanna będzie grać już codziennie po cztery razy – o godz. 12, 14, 16 i 21. Tylko ostatniemu, wieczornemu pokazowi będzie towarzyszyć gra świateł, a pokazy specjalne zaplanowano w soboty o godz. 21.

Budowa fontanny kosztowała ponad 7,2 mln złotych. Pierwszy raz zaprezentowano ją w sierpniu ubiegłego roku. – Nie prowadzimy statystyk, ilu mieszkańców uczestniczyło w pokazach multimedialnych. Jednak jestem pewien, że może to być nawet 150 tys. osób – mówi Chłodnicki. – Na same pokazy specjalne przychodziło od 8 do 10 tys. osób, a na zwykłe od tysiąca do dwóch.

Powierzchnia fontanny okrągłej – lustra wody wynosi 127 m kw. Powierzchnia fontanny suchej – interaktywnej wynosi 130 m kw. Amfiteatr, który wybudowano wokół fontanny, ma 300 miejsc siedzących. Dookoła nasadzono 3677 sztuk roślin, w tym 1800 krzewów liściastych, 1830 krzewów iglastych, 47 drzew liściastych.

Pokaz muzyczny dzienny – godz. 12. i 16. (poniedziałek – niedziela)

– Anna German – Tańczące Eurydyki

– Klezmer Lounge Hava Nagila – Nigun Tantz

– Wojciech Kilar – Polonez

Pokaz dla dzieci – godz. 14. (poniedziałek – niedziela)

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Kompilacja bajek dla dzieci.

Pokaz muzyczny wieczorny – godz. 21. (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, niedziela)

– Depeche Mode – Policy of Truth

– Muse – Panic Station

– Coldplay – Princess of China

Pokaz specjalny – godz. 21.00 (sobota)

– „Historia Muzyki”

– „Innowacyjny Rzeszów”

Pokazy fontanny multimedialnej można oglądać także w internecie. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama