Promowanie podkarpackich artystów projektujących i kreujących modę – to cel spotkania „DoMody”, które odbędzie się 28 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Do udziału w fotograficzno-filmowym spotkaniu z modą zapraszają WDK i Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps”.

– Impreza będzie wyjątkową okazją do obcowania ze sztuką, bo zarówno moda, jak i film czy fotografia służą wydobywaniu piękna i poszukiwaniu własnego „ja”. Widzimy potrzebę, by osoby projektujące miały okazję pokazać swój talent, dotychczasowy dorobek i twórczy sposób na życie – tłumaczy Monika Zając-Czerkies z Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.

Podczas imprezy organizatorzy planują pokazać modę wszechstronnie – odbędą dyskusje o projektowaniu, pasji, własnym biznesie, stylizacjach. Zaprezentowany zostanie film dokumentalny o wybitnym fotografie mody i gwiazd – Bercie Sternie pt. „Bert Stern – Prawdziwy Madman” w reż. Shannah Laumaister, a także seminarium fotograficzne o fotografii mody.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– W świat fotografii mody wprowadzą nas fotograficy z Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego. Nie zabraknie także spotkań z artystami – Basią Olearką, Koire, Magdaleną Kocój z SRDF i firmą Printroom. Zaprosimy artystów do dyskusji o sztuce projektowania, modzie i pasji tworzenia, połączonej z prezentacjami autorskich portfolio – zachęca Monika Zając-Czerkies.

Spotkanie „DoMody” odbędzie się 28 listopada o godz. 16:00 w sali widowiskowej WDK przy ul. Okrzei 7. Pojedyncze wejściówki w cenie 10 zł do nabycia w kasie WDK w dniu imprezy.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama