Zdjęcie: Bogdan Szczupaj / Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
Reklama

Zagadnieniom z zakresu porządkowania, opisywania, zabezpieczania i digitalizacji fotografii znajdujących się w domowych archiwach, będzie poświęcona druga edycja szkoleń „Fotografie w archiwach rodzinnych” w  Rzeszowie. 

Większość z nas ma w swoich zbiorach cenne, rodzinne fotografie. Nie zawsze jednak wiemy jak z nimi postępować. Co zrobić by ocalić je od zapomnienia? Jak przedłużyć im życie? Na te i inne pytania odpowiedzą specjaliści z Archiwum Państwowego w Rzeszowie.

Szkolenia „Fotografie w archiwach rodzinnych” Archiwum Państwowe organizuje wspólnie z Galerią Fotografii Miasta Rzeszowa. 

W trakcie szkoleń zostanie też przedstawiony szereg zagadnień dotyczących fotografii prywatnych z Archiwum Edwarda Janusza i Rodziny – w zbiorach GFMRz. Uczestnicy będą mieli też okazję odwiedzić niedostępne na co dzień magazyny i pracownie Archiwum.

Bezpłatne szkolenia się odbędą się 4 lipca (I grupa) i 18 lipca (II grupa) w Archiwum Państwowym w Rzeszowie, przy ulicy Władysława Warneńczyka 57, w godzinach 12:00-15:30. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy przyjmowane są wyłącznie mailowo: warsztaty@gfmr.pl. Należy podać swoje imię i nazwisko, numer telefonu i wybrany termin szkolenia. Informacje o warsztatach może też uzyskać dzwoniąc na numer: 17 748 11 03, od poniedziałku do piątku, od 9:00 do 17:00.

Program szkoleń:

– Wykład I: Leszek Mierzwa / Archiwum Państwowe w Rzeszowie / Opracowanie fotografii w archiwach państwowych;

– Wykład II: Ewa Molisak / Archiwum Państwowe w Rzeszowie / Fotografia w archiwum domowym – dobre praktyki;

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Wykład III: Paulina Koń / Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa / Fotografie prywatne Edwarda Janusza i Rodziny w archiwum Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa;

Zwiedzanie magazynów i pracowni digitalizacyjnej Archiwum Państwowego w Rzeszowie.

Prowadzący:

Leszek Mierzwa – pracownik Archiwum Państwowego w Rzeszowie od 1994 roku. Od 2000 roku kieruje Oddziałem ewidencji, opracowania i zabezpieczenia zasobu archiwalnego, w ramach którego porządkuje się i opracowuje fotografie.

Ewa Molisak – pracownik Archiwum Państwowego w Rzeszowie od 2005 roku. Zajmuje się m.in. porządkowaniem oraz opracowaniem fotografii oraz przygotowaniem materiałów archiwalnych do digitalizacji.

Paulina Koń – pracownik Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa od 2013 r. W swojej pracy zajmuje się m. in. archiwizowaniem i opracowywaniem kolekcji fotograficznych z zasobu Archiwum GFMR.

(RzN)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama