War on east side of Ukraine.

Jakub Ochnio oraz jego uczeń Przemysław Niepokój-Hepnar z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie sięgnęli po główne nagrody podczas XXV Krajowego Salonu Fotografii Artystycznej.

[Not a valid template]

 

Grand Prix oraz złoty medal Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej trafiły do Jakuba Ochnio, wykładowcy WSIiZ i opiekuna Koła Naukowego Fotografii. Laur ten został przyznany za zdjęcia z cyklów opowiadających o wojnie na Ukrainie. Z kolei Przemysław Niepokój-Hepnar, dokumentujący Romów za południową granicą, otrzymał III nagrodę.

– Niezwykle cieszy mnie nagroda Przemka. To potwierdzenie, że na ważnych konkursach i salonach jego fotografie znajdują się w ścisłej czołówce. Zrobił ogromy postęp w przeciągu ostatniego roku i zdobyta nagroda jest tego dowodem – komentuje Jakub Ochnio.

– Zdawałem sobie sprawę, że poziom prac na tym salonie jest bardzo wysoki. Z pewnością cieszy mnie kolejny, sukces cyklu zdjęć z wioski romskiej Lenartov. Poczułem dobrą energię płynącą z tych niezwyczajnie zwyczajnych ludzi. Widocznie w jakiś sposób udało mi się ukazać ją na moich fotografiach – dodaje Przemysław Niepokój-Hepnar.

Krajowy Salon Fotografii Artystycznej to jeden z najważniejszych punktów na fotograficznej mapie Polski od 25 lat. Tegoroczna edycja zgromadziła blisko 1200 prac wybitnych artystów z całego kraju. Oceny fotografii dokonało jury w składzie: dr Adam Sobota, Janusz Nowacki, Piotr Węcławski, Zbigniew Pietraszkiewicz, Robert Zaliński.

Jakub Ochnio otrzymał na tym salonie nagrodę po raz trzeci.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama