Reklama

W sobotę (20 września) „Kuchnia Jamajska” będzie obchodzić swoje 4. urodziny. W rzeszowskim klubie Vinyl wystąpią francuska grupa OnDubGround i rzeszowski kolektyw Dub Twice & Roots Digital Sound System.

Projekt OnDubGround powstał w 2004 roku we francuskim mieście Tours. Założyło go dwóch braci zainspirowanych połączeniem klasycznej brytyjskiej szkoły dubu z jego francuską etno-elektroniczną hybrydą.

Ekipa ODG jest również kompozytorem utworów dla jednego z najwybitniejszych francuskich wokalistów młodego pokolenia Biga Ranx.

Ich muzyka łączy dub z pokrewnymi mu gatunkami muzyki elektronicznej. Na płytach ODG słychać roots, elektroniczny dub, oraz „lekki” dubstep. Grupa występowała w wielu krajach, m.in. w Meksyku, we Włoszech, w Kostaryce, Belgii, Chorwacji, Austrii. Na swojej stronie www.odgprod.com muzycy OnDubGround legalnie, za darmo udostępniają nie tylko własne single, ale również nagrania artystów z całego świata.

Dub Twice & Roots Digital Sound System to projekt „Kulturalnego”, odpowiedzialnego za selekcje, Kamila z zespołu The Balangers, który uzupełnia dźwięk z płyt o gitarowe brzmienie oraz Karola, który występuje jako dub master.

Klub Winyl, ul. Piłsudskiego 31

Start: 21:00

Wstęp: 15 zł

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: