Reklama

Francuska firma związana z branżą lotniczą deklaruje, że zatrudni ponad tysiąc osób i zainwestuje ponad 1 mld złotych w budowę fabryki w strefie ekonomicznej Dworzysko.Rozmowy władz Rzeszowa z Francuzami trwały kilka tygodni. – Na razie nie możemy zdradzać szczegółów, ponieważ inwestorzy nie życzą sobie tego na tym etapie – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Mogę potwierdzić tylko, że francuska firma jest zainteresowana kupnem działki w strefie Dworzysko i planuje zatrudnić ponad tysiąc osób.

Urzędnicy potwierdzają, że Francuzi chcą budować bardzo szybko, fabryka może powstać już w przyszłym roku.

– To firma z branży wysokich technologii, zbliżona do branży lotniczej. Rzeszów wybrali dlatego, że właśnie u nas w tym kierunku kształci się już młodzież w szkołach średnich oraz studentów na Politechnice Rzeszowskiej – dodaje Chołodnicki.

Francuzi byli podobno zachwyceni Doliną Lotnicza i możliwościami współpracami z firmami z branży lotniczej.  Okazuje się, że zachwyciła ją Dolina Lotnicza i możliwości współpracy z firmami z branży lotniczek.

Strefa ekonomiczna Dworzysko zlokalizowana jest w północno-zachodniej części Rzeszowa. Pierwsza 30-hektarowa część strefy należy do Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa i ulokowana jest w okolicach ul. Krakowskiej. W tą część inwestuje miasto Rzeszów. Druga 60-hektarowa część Dworzyska należy do Starostwa Powiatowego w Rzeszowie i to właśnie starosta zajmuje się uzbrajaniem terenu.

httpv://www.youtube.com/watch?v=-Oc9niioNFs

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama