Reklama

Trzy zasłużone załogi dla rodzimego ciężkiego grania, Frontside, Virgin Snatch i Chainsaw, rozpoczęły w ubiegły weekend wspólną trasę koncertową po Polsce. W czwartek (20 marca) wszystkie wystąpią w rzeszowskim klubie Pod Palmą z lokalnym supportem – Carrion Crew.

Każda z kapel na żywo wypada świetnie, każda prezentuje inną odmianę mocnej muzyki. I każda zaprezentuje premierowe utwory z nowych płyt.

Czwartek (20 marca)

Frontside, Virgin Snatch i Chainsaw oraz Carrion Crew

Plan dnia

17:00 – wejście
17:30 – 18:00 – Carrion Crow
18:20 – 18:55 – Chainsaw
19:15 – 20:00 – Virgin Snatch
20:20 – 21:20 – Frontside

Frontside (Sosnowiec) a.d 2014 Hard-Rock

Wiekowo najstarszy i najbardziej doświadczony w tym zestawie jest Frontside. W 2013 roku kapela świętowała 20-lecie powstania. Deathcore’owcy z Sosnowca dorobili się w tym okresie opinii jednego z najlepszych zespołów śpiewających po polsku. Za swoją twórczość, a konkretnie za album “I odpuść nam nasze winy”, kapela Mariusza “Demona” Dzwonka została nagrodzona Fryderykiem. Na 2014 rok Frontside przygotował siódmy studyjny materiał, “Sprawa jest osobista”. Muzycy zabawili się na nim konwencjami, które w niemałym stopniu miały wpływ na ich artystyczny rozwój i zrobili to w sposób po prostu arcymistrzowski, do tego z lekkim przymrużeniem oka. Jak kapela Demona połączy metalową (i nie tylko) klasykę z albumu “Sprawa jest osobista” z łojeniem z płyt wcześniejszych? Nadarzy się idealna okazja, aby się o tym przekonać podczas koncertów.

httpv://www.youtube.com/watch?v=xtFQ8IuBYXs

Virgin Snatch  (Kraków) Thrash-Metal

Krakowski Virgin Snatch jak żaden inny polski metalowy zgrabnie połączył thrash metal z death metalem. Kiedyś na basie grał w nim Titus, filar Acid Drinkers. Jego bas słychać na dwóch pierwszych krążkach – “S.U.C.K.” i “Art Of Lying”. Oprócz nich kapela nagrała “In The Name Of Blood” i “Act Of Grace”, zaś na 2014 rok przygotowała piąty album, “We Serve No One”. Nagrany został w zmienionym składzie. Już bez Jacka Hiro (Sceptic), którego zastąpił Paweł Pasek (Decapitated), dołączając do Zielonego (wokal), Grysika (gitary), Jacko (perkusja) i Anioła (gitara basowa). Soczyste partie gitarowe oraz potężny wokal Zielonego, mającego jeden z najlepszych growlingów w Polsce – to znaki szczególne stylu Virgin Snatch. Dawno nie grali trasy po kraju dlatego warto wybrać się na koncerty i przekonać się, w jakiej są formie i jak nowe kawałki sprawdzają się na żywo.

httpv://www.youtube.com/watch?v=ftHfOLwql6U

Chainsaw (Bydgoszcz) Heavy-Metal

Najwięcej melodii na koncertach usłyszycie dzięki reaktywowanej w 2011 roku świetnej bydgoskiej załodze Chainsaw, która przed laty nagrała jedną z najlepszych polskich płyt w stylistyce klasycznego heavy – “The Journey Into The Heart Of Darkness”. Koncertowali po Europie (gdzie dystrybuowane były ich płyty), supportowali legendarny pierwszy głos Iron Maiden, Paula Di’Anno, grali ze wszystkimi wielkimi polskiej sceny metalowej. Już po reaktywacji w 2011 roku grupa własnym sumptem wydała DVD z koncertem z okazji 15-lecia istnienia, a w 2013 roku przygotowała nowy krążek studyjny “War Of Words”. Materiał z niego pochodzący Chainsaw będzie promować na pierwszej od dłuższego czasu trasie koncertowej.

httpv://www.youtube.com/watch?v=3aZRNIjJ2MA

Bilety –  30 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu

Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży do nabycia:

*Sklep Toxic ul. 3 maja czynne od pon. – pt. w godzinach od 10 – 17

*Punkt Ksero w budynku głównym A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego, wydział Socjologiczno-Historyczny ul. Rejtana 16c (parter obok klatki schodowej).

*Biuro Epsilon ul. Cicha 4, 35-326 Rzeszów (wejście ewakuacyjne od D.S Filon), czynne od pon. – pt. w godzinach 9 – 17, tel.17 872 39 52.

*Kino Zorza ul. 3 maja, czynne cały tydzień od 9 do 21.30, tel.17 853 26 37.

*Trasa Podziemna ul. Rynek 26, czynne od wt. – pt. w godzinach 10 – 17, tel.17 875 47 74.

*Hipermarket Tesco al. Powstańców Warszawy 13. Punkt Sprzedaży Elektronicznych Papierosów (stoisko obok punktu obsługi klienta), czynne od pon-sob  w godzinach 9 -21, tel. 48 796-325-460.

*Klub Pod Palmą – czynne w trakcie imprez.

*strona klubu -palma.rzeszow.pl/zamow/frontside–virgin-snatch–chainsaw

*Sieć TicketPro – www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/118540-klub-pod-palma-rzeszow.html

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: