– Gdy dzieci są chore, powinniśmy zawalczyć o ich uśmiech, o zaciekawienie, które pozwoli na chwilę zapomnieć o szpitalu – uważa Dominika Kulczyk, prezes Kulczyk Foundation. Do dwóch rzeszowskich szpitali fundacja przekazała „Wierszyki i kolorowanki”.

Kulczyk Foundation razem z Fundacją „dr Clown” prowadzą akcję w ramach której dzieci w szpitalach w całej Polsce dostają w prezencie „Wierszyki i kolorowanki” inspirowane „Mądrymi bajkami z całego świata”. Ta ostatnia publikacja też powstała pod szyldem Kulczyk Foundation.

Teraz przepiękne „Wierszyki i kolorowanki” dotarły do Rzeszowa. Otrzymały je Szpital Miejski przy ul. Rycerskiej oraz Kliniczny Szpital Wojewódzki im. Św. Jadwigi Królowej przy ul. Lwowskiej.

Fundacja „Dr Clown”, której Kulczyk Foundation nadała tytuł „Eksperta od uśmiechu dziecka”, przekaże w trakcie ogólnopolskiej akcji ponad 27 tysięcy egzemplarzy książeczek małym pacjentom blisko 70 szpitali w całej Polsce. Akcją objęte są 24 szpitalne oddziały w całej Polsce.

Wolontariusze Fundacji – „doktorzy clowni” – rozdadzą dzieciom „Wierszyki i kolorowanki” i zachęcą do udziału w konkursie plastycznym.  Animatorzy Fundacji prowadzą z dziećmi kreatywne warsztaty, podczas których mali pacjenci, wspólnie z „doktorami clownami”, czytają wierszyki oraz malują obrazy przedstawiające najważniejsze dla nich wartości.

Akcja zostanie uwieńczona wystawą prac małych podopiecznych.

W książeczce jest 17 kolorowanek i 17 wierszyków z nimi związanych, zawsze gdy pokolorujemy jakiś obrazek i odwrócimy stronę to znajdziemy wierszyk o bohaterach kolorowanki. Dodatkowo na samym końcu jest miejsce na własny obrazek i własny wierszyk. Całą książeczkę można również pobrać na stronie www.madrebajki.com.

– Mamy serial „Efekt Domina” w TVN, w którym pokazujemy projekty pomocowe Kulczyk Foundation, mamy „Edukację Globalną – Efekt Domina”, która dotarła do wszystkich polskich szkół podstawowych i gimnazjów. Mamy wreszcie „Mądre bajki z całego świata” dla młodszych dzieci w szkole. A teraz proponujemy coś do zabawy, ale takiej, która rozwija wrażliwość dziecka – wyjaśnia Marta Schmude-Olczak, dyrektor zarządzająca Kulczyk Foundation.

– Chcemy nieść uśmiech chorym dzieciom i sprawić, aby zapomniały o chorobie, bolesnych zabiegach i smutku rozłąki z najbliższymi. Bawiąc możemy też uczyć, dlatego bliski nam jest projekt edukacji ku wartościom, realizowany przez Kulczyk Foundation – podkreśla Anna Czerniak, prezes Fundacji „Dr Clown”.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama