Memoriał Ryszarda Szaro, urodzonego w Rzeszowie, pierwszego polskiego zawodnika w amerykańskiej lidze NFL, odbędzie się w stolicy Podkarpacia w najbliższą (21 czerwca). Na rodziny czeka mnóstwo atrakcji.

[Not a valid template]

 

Futbol amerykański w Stanach Zjednoczonych jest jak święto narodowe. Tamtejsi piłkarze mogą tylko pomarzyć o popularności, jaką mają futboliści. W Rzeszowie już niedługo będzie można przekonać się, jak niezwykle widowiskowym sportem jest futbol amerykański, który w Polsce coraz bardziej się rozwija, a zawodnicy prezentują coraz wyższy poziom.

Pasja, która pochłania

W 2004 r. powstał Polski Związek Futbolu Amerykańskiego, a dwa lata później wystartowała liga. Obecnie jest w niej ponad 70 drużyn w kilku klasach rozgrywkowych. Na Podkarpaciu działa już kilka drużyn, w tym rzeszowski zespół Rockets, założony we wrześniu ub. r. przez Michała Tittingera, Tomasza Tittingera, Daniela Krawca, Dawida Rydla oraz Jakuba Chlebicę.

Twórcy „Rakiet”, w których gra ok. 40 osób, podkreślają, że futbol amerykański uzależnia. – Jak ktoś raz spróbuje, to ta pasja całkowicie go pochłonie – twierdzą.

Podkarpacka publiczność będzie miała okazję o tym się przekonać 21 czerwca. Zagrają gospodarze Rzeszów Rockets, a także Aviators Mielec i Przemyśl Bears.

Na stadionie Resovii o godz. 11:00 rozpocznie się Memoriał Ryszarda Szaro. Zmarły niedawno futbolista był pierwszym Polakiem, który grał w zawodowej lidze NFL. „Rich” – jak nazywali go kibice, był zawodnikiem New Orleans Saints oraz New York Jets. Szaro urodził się w Rzeszowie i często wspierał lokalne drużyny swoją radą i doświadczeniem.

Nie tylko mecze

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wybór Rzeszowa, jako gospodarza turnieju, wydawał się więc naturalny.

– Wielu z naszych zawodników pamięta Ryszarda, który gościł czasem na naszych treningach. Bardzo dużo się od niego nauczyliśmy. Mam nadzieję, że Memoriał Ryszarda Szaro stanie się imprezą cykliczną, a z czasem zyska status wydarzenia międzynarodowego, a udział w nim wezmą drużyny ze Słowacji i Ukrainy – mówi Tomasz Tittinger ze sztabu organizacyjnego turnieju.

Memoriał odbędzie się w formule futbolu ośmioosobowego. Jednak już teraz organizatorzy zapewniają, że kolejne edycje rozegrane będą w pełnej, jedenastoosobowej odmianie. Impreza będzie przedsmakiem pierwszego meczu ligowego, który odbędzie się już we wrześniu.

Ale 21 czerwca upłynie nie tylko pod znakiem meczów futbolu amerykańskiego. Cała impreza nosi nazwę „American Sunday”, a organizatorzy zadbali o mnóstwo atrakcji dla rodzin. Przez cały dzień będą odbywały się zabawy dla dzieci i dorosłych. Będą zjeżdżalnie, dmuchańce, byk rodeo, grill, napoje, popcorn, wata cukrowa, malowanie twarzy.

W trakcie meczów oraz przerwach zaplanowano konkursy dla publiczności w każdym wieku, oraz występy artystyczne.

Wstęp na imprezę bezpłatny. Patronuje jej Rzeszów News.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama